9 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska zajęła pierwsze miejsce, Grecja zajęła trzecie miejsce, ale na Mistrzostwach Europy w sztafecie mieszanej zwyciężyła DQ

Polska zajęła pierwsze miejsce, Grecja zajęła trzecie miejsce, ale na Mistrzostwach Europy w sztafecie mieszanej zwyciężyła DQ

Mistrzostwa Europy 2024

Sztafeta mieszana 4×100 m stylem zmiennym – finał

  • Rekord Świata: 3:37,58 – Wielka Brytania (2021)
  • Rekord Europy: 3:37,58 – Wielka Brytania (2021)
  • Rekord mistrzostw: 3:38,82 – Wielka Brytania (2021)

Finał:

  1. Izrael – 3:45,74
  2. Niemcy – 3:48,12
  3. Węgry – 3:48,79
  4. Szwecja – 3:49,93
  5. Dania – 3:50,99
  6. Irlandia – 3:51,06
  7. Polska – DQ
  8. Grecja – DQ

Dwie dyskwalifikacje zapierały dech w piersiach, gdy sztafeta mieszana zakończyła emocje drugiego wieczoru Mistrzostw Europy w Serbii.

Po zajęciu odpowiednio pierwszego i trzeciego miejsca Polska i Grecja zostały zdyskwalifikowane po kilkuminutowej analizie. Grecja, która zajęła trzecie miejsce, jako pierwsza została zdyskwalifikowana i wyeliminowana na dusznej arenie na świeżym powietrzu, stając na podium po tym, jak Niemcy pierwotnie zajęły czwarte miejsce.

Kilka minut później ogłoszono, że Polska również została zdyskwalifikowana, a w powietrzu było coraz więcej wzruszeń i radości. Niemcy po raz kolejny świętowali, tym razem razem z Węgrami, którzy obydwoje awansowali do finałów. Finał dla Polski zapewniłby im pierwszy medal mistrzostw, gdyby nie zostali zdyskwalifikowani.

W klasycznym stylu mieszanym, sam wyścig nie był pozbawiony dramatyzmu. Największy nastąpił podczas motylkowego etapu, gdy Polska i Izrael mijały Grecję. W Grecji kobieta (Georgia Damasciotti) pływała w nodze motyla, podczas gdy w Polsce i Izraelu mężczyźni pływali w nodze motyla. Były jeszcze inne podania, bo rozkazy były inne, ale to było najbardziej niezwykłe, bo do pokonania było około 15 metrów na motylkowej nodze.

READ  Porywacze czy ratownicy? Podzielona pozycja Polski w pomocy uchodźcom | Globalny rozwój