19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska wydaje znaczek z portretem Wołodymyra Żeleńskiego

Polska wydaje znaczek z portretem Wołodymyra Żeleńskiego

W uznaniu solidarności z rozdartą wojną Ukrainą Poczta Polska wydała znaczek z portretem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Żeleńskiego. Poczta – Poczta Polska wydała 99 arkuszy po 9 znaczków i sprzedała jeden komplet za ok. 4500 zł (₹ 77 502,63). Ukraińska poczta poinformowała o rozwoju na Facebooku.

Sprzedaż tych znaczków będzie przeznaczona na zakup pomocy humanitarnej na Ukrainę. Według Ukraińskiej Służby Pocztowej „Ukraposta” zapotrzebowanie na znaczki poświęcone Wołodymyrowi Żeleńskiemu było duże, ponieważ znaczki zostały sprzedane w punktach rejestracyjnych w ciągu godziny. Warto w tym miejscu zauważyć, że od czasu rosyjskiej ofensywy militarnej na Ukrainie Polska wspiera Kijów wsparciem finansowym i obronnym. Polskie władze nakładają też sankcje na Rosję. Od początku konfliktu 24 lutego polskie władze przyjęły do ​​swojego kraju 3 272 900 ukraińskich uchodźców. Kilka dni po rosyjskiej inwazji na Ukrainę premier Polski Mateusz Morawiecki udał się 15 marca do Kijowa, aby okazać wsparcie dla Ukrainy w obronie jej suwerenności przed najazdem sił rosyjskich.

Polska ogłasza sankcje wobec rosyjskich oligarchów i korporacji

Wcześniej, 26 kwietnia, polski minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński ogłosił sankcje wobec 50 rosyjskich oligarchów i firm, które założyły swoje firmy w Polsce. Wśród oligarchii objętych sankcjami przez polską administrację są między innymi Teribaska Oleg, wybitny rosyjski biznesmen i prokremlowski oligarcha; Friderman Mikhail, założyciel ALFA Bank, Guteriev Mikhail, jest rosyjskim przedsiębiorcą działającym w sektorach energetycznym, potasowym i hotelarskim. PAO Gazprom, Kamaz, Maga Foods i Novatek Green Energy znalazły się wśród firm objętych sankcjami. Wcześniej, 2 maja, Polska wezwała sojuszników z UE do nałożenia sankcji na rosyjski sektor naftowy i gazowy oraz do kontynuowania ofensywy wojskowej na Ukrainie. Polska wezwała partnerów unijnych, by nie akceptowali rosyjskiego żądania zapłaty za rosyjski gaz w rublach. AP. Prośba ta została złożona przez polskich urzędników, gdy ministrowie UE spotkali się w Brukseli, aby przedyskutować decyzję Rosji o wstrzymaniu dostaw gazu do Bułgarii i Polski. Warto zauważyć, że wojna między Rosją a Ukrainą trwa już ponad 70 dni.

Wejścia z AP

Zdjęcie: A.P.

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej

READ  Tajwan: Chiny oskarżają Polskę o wtrącanie się w ich sprawy po wypowiedzi premiera Tajwanu