9 października, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska telewizja państwowa podżega do kampanii nienawiści wobec brukselskiego dziennikarza – EURACTIV.com

Polska telewizja państwowa podżega do kampanii nienawiści wobec brukselskiego dziennikarza – EURACTIV.com

polski kanał państwowy TVP Prowadził kampanię dezinformacyjną, która doprowadziła do groźby śmierci wobec Doroty Pavlek, znanej i szanowanej brukselskiej dziennikarki. BolsadPierwszy w Polsce kanał prywatny, uważany za bardzo neutralny.

Pavolek, który pracował jako korespondent w Brukseli Bolsad Od 2008 roku obejmuje on spotkanie przed szczytem EPP w czwartek (20 października), podczas którego został zaatakowany przez państwowe media i opinię publiczną.

Opierając się na doniesieniach prasowych w Polsce, gdy kampania nienawiści rozwijała się w niedzielę, EURACTIV opisuje wydarzenia w następujący sposób.

Bawolek serwowany Bolsad Nagranie wywiadu z liderem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem na temat „afery szpiegowskiej i korupcyjnej” w Polsce – starej historii z 2014 roku, w której upadł rząd PO. Jest nadal wykorzystywany przez obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości w walce z Tuskiem.

Bawolek zaaranżował wywiad z Tuskiem za pośrednictwem swojego doradcy Pawła Grasia i zgodnie z ustaleniami udał się na szczyt EPP, gdzie spodziewał się przeprowadzić wywiad z Tuskiem na żywo po spotkaniu.

Kiedy Tusk przybył na wywiad, na polityków czekało kilku dziennikarzy i operatorów kamer, a zwłaszcza wielu włoskich dziennikarzy czekało na Silvio Berlusconiego. Kiedy Tusk przyszedł porozmawiać z Pavelcem, inni dziennikarze i operatorzy podeszli i próbowali zadać mu pytania.

Pavolek uprzejmie wyjaśnił, że ten wywiad był tylko jeden na jednego. Wszyscy zagraniczni operatorzy i dziennikarze zaakceptowali to i ruszyli dalej, z wyjątkiem jednego operatora. TVP Ale bez logo stacji na urządzeniu lub mikrofonie.

Pavolek powtórzył mu po polsku, że to tylko wywiad Telewizja Polsad I poprosił o zatrzymanie nagrywania. Kontynuując, zastanawiała się, czy porozmawia z Dusk TVP, Na co on odpowiedział: „Nie”.

TVP Później wyemitowano odcinek z edytowanymi skrótami, w tym częścią, w której Pavolek uprzejmie wyjaśnił, że wywiad był wcześniej zaaranżowany na wyłączność. Zamiast tego ujawnili tylko, że Tusk „nie chciał” udzielać wywiadu.

READ  UE gotowa do zatwierdzenia polskiego rządowego funduszu naprawczego pomimo obaw sądowych Polska

Państwowe media oskarżyły Pavolka o to, że nie pozwolił swoim dziennikarzom zadawać Tuskowi pytań na temat afery i uczyniły z niej główny temat w czwartek wieczorem w godzinach największej oglądalności.

Pavelec został zalany nienawistnymi wiadomościami na Twitterze i Facebooku, gdzie ludzie mówili, że nie jest dziennikarzem, ale protegowanym Tuska, podczas gdy inni twierdzili, że mają z nim romans.

Inne komentarze nazywały ją „rosyjską suką” i „niemiecką dziwką”, „powinna być ogolona jak Auschwitz” i „powieszona”.

Pavolek zabrał się do Twittera, aby wyjaśnić, że nie próbował bronić polityka. Jednak jego wywiad został uzgodniony jako wyłączny i operator wrócił do pracy TVPChoć bez dowodu tożsamości próbowała ukraść pracę.

W piątek wybitny dziennikarz TVP i szef TAI – Polskiej Agencji Informacyjnej Telewizji Jarosław Olechowski oskarżył Pawolka o odmowę.TVP Dziennikarze zadają Tuskowi pytania.

Nie było dziennikarzy TVP, tylko niezidentyfikowany operator, a Tusk powiedział, że nie będzie z nim rozmawiał. TVP.

Po tym, jak powiedział, że nie zgodził się na udział w sesji TVP Zaczął zamazywać swoje zdjęcie, a historia była na górze ich portalu i kanału przez weekend. W piątek TVP wykorzystała zmanipulowany klip cztery razy w trzyminutowej relacji.

Bawolek powiedział, że jest wdzięczny za wsparcie kolegów i międzynarodowego stowarzyszenia prasowego API/IPA z siedzibą w Brukseli.

Wywiad Bawolka z Tuskiem był bardzo trudny – powiedzieli EURACTIV niezależni polscy dziennikarze. Oni też to potwierdzili TVP Był rzecznikiem rządzącej partii PiS i standardy medialne ich nie dotyczyły.

[Edited by Alice Taylor]