26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska potwierdza, że ​​USA rozmieszczą 2500 dodatkowych żołnierzy w kraju: Raport

Więcej wojsk amerykańskich zostanie rozmieszczonych w Polsce, ponieważ USA planują przemieścić wojska do Europy Wschodniej. Paweł Soloch, szef Biura Państwa Polskiego poinformował, że Stany Zjednoczone rozmieszczą do Polski o 2500 żołnierzy więcej w związku z transportem żołnierzy do Europy Wschodniej, Sputnik zgłoszone. Obecnie w Polsce stacjonuje około 5500 żołnierzy amerykańskich i oczekuje się, że więcej żołnierzy dotrze do Polski.

Paweł Soloch powiedział Polskiemu Radiu, że byli zależni od żołnierzy amerykańskich i odbyły się negocjacje, zgodnie z Sputnik. Dodał, że USA ogłosiły przeniesienie ponad 8000 do 8500 żołnierzy dla Europy Wschodniej i uważa, że ​​Polska będzie miała ok. 2500 żołnierzy więcej. Podkreślił, że obecnie rozważają dwa plany, a jedną z nich jest obecność wojsk USA w Europie Wschodniej, w tym w Polsce. Ponadto poinformował, że planują opracowanie mechanizmu rozmieszczenia znacznej liczby żołnierzy, jeśli zajdzie taka potrzeba.

USA przeniosą wojska do Europy Wschodniej w „bliskim terminie”: Biden

Prezydent USA Joe Biden ogłosił 28 stycznia, że ​​planuje przerzucić więcej wojsk amerykańskich do Europy Wschodniej i krajów NATO. Po powrocie Air Force One Biden powiedział dziennikarzom: „W najbliższym czasie przeniosę wojska USA do Europy Wschodniej i krajów NATO – niewiele”. Później Pentagon podkreślił, że dodatkowe oddziały zostały postawione w stan najwyższej gotowości, aby przygotować się na możliwość rozmieszczenia w Europie Wschodniej, jak wynika z raportu Sputnika. Pentagon dodał, że żołnierze nie będą częścią 8500 żołnierzy wyznaczonych do wspierania Sił Odpowiedzi Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w regionie.

Wcześniej, we wtorek, 25 stycznia, Biden powiedział dziennikarzom, że w niedalekiej przyszłości może przenieść część oddziałów. Przemawiając do dziennikarzy, Biden powiedział: „Być może przeniosę niektóre z tych żołnierzy w bliższej perspektywie, tylko dlatego, że wymaga to czasu”. Zwiększona pomoc wojskowa ze strony Stanów Zjednoczonych pojawia się w kontekście narastających napięć granicznych między Ukrainą a Rosją. Państwa zachodnie oskarżyły Rosję o rozmieszczenie wojsk na granicy z Ukrainą i że Moskwa planuje inwazję na Ukrainę. Rosja zaprzeczyła twierdzeniom Zachodu i podkreśliła, że ​​jej wojska są obecne na jej terytorium.

READ  RWE bada różnorodność biologiczną w swoich farmach fotowoltaicznych w Polsce