30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska potwierdza udział w Vision Eurovision 2022

Dyrektor polskiego nadawcy DVB potwierdził swój udział w Eurowizji 2022. Pan Kurski ma nadzieję, że jesienią rozpocznie przygotowania do zawodów. Wiadomość pojawia się, gdy Związek Muzyków Polskich wzywa DVB do skupienia się na polskich autorach piosenek na Eurowizję w lipcu.

Jak ogłosił Jastrop PostDyrektor DVB Jasek Kurski potwierdził w wywiadzie wideo, że Polska weźmie udział w Eurowizji 2022, która odbędzie się we Włoszech. Zapytany o proces selekcji odpowiedział następująco:

Jeszcze nie wiemy, ale chcielibyśmy wprowadzić te produkty wcześniej. Ostatnio problem polega na tym, że obecnie przesyłane są najbardziej niezadowalające projekty (do TVP).

Jacek Kurski, dyrektor DVB

Powiedział, że ma nadzieję, że przygotowania do turnieju rozpoczną się w sierpniu. Sugeruje się, że nadawca może wybrać krajowy finał po tegorocznej selekcji Rafasa Prosowskiego. Ta afirmacja podąża za wezwaniami Stowarzyszenia Muzyków Polskich Polscy autorzy piosenek powinni mieć pierwszeństwo przed międzynarodowymi zespołami.

Polska w Eurowizji 2021

W ubiegłym roku TVP wygrała dwuetapowy finał krajowy Sansa Na za egzamin wstępny do Eurowizji 2020. Zwyciężczyni Voice of Poland 10 Alicia Sembliska wygrała egzamin z „Imperami”. Musiał wystąpić w pierwszej połowie drugiego półfinału, zanim mecz został odwołany.

W 2021 TVP nie chce ponownie wybrać Alicii na Eurowizję 2021. Zamiast tego Rafas Brozowski został wybrany lokalnie do reprezentowania Polski z „The Wright” w Rotterdamie. Nie zakwalifikował się z drugiego półfinału, zajmując 14. miejsce z 35 punktami, trzecią z rzędu dyskwalifikację Polski.

Kogo chcesz zobaczyć obok, aby reprezentować Polskę? Daj nam znać! Pamiętaj, aby zaktualizować następujące informacje @ESCXTRA na Twitterze, @Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Pamiętaj też, aby nas śledzić Na Spotify I Światło internetowe Sprawdź nasze reakcje na wiadomości przed finałami krajowymi w 2022 r.!