20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska. Polska delegacja do Hiszpanii

12 listopada reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra kolejny mecz w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Andora będzie dalekim zawodnikiem drużyny „biało-czerwonych”. Rzecznik PZPN mówi, że oczywistymi kandydatami do tego konfliktu są jednak nasi zawodnicy, którzy będą musieli zmierzyć się z trudnościami o charakterze instytucjonalnym.

– Po pierwsze, wyjazd do Andory to wyzwanie logistyczne, o którym wiemy od miesięcy, a kiedy tam byliśmy i zwiedzaliśmy stadion, wybraliśmy dla drużyny hotel. Nie ma lotniska. Autobus zbliżał się ponad trzy godziny. Jeśli wykonamy pełną podróż – zaczynając od hotelu, z którego zwykle korzystamy w Warszawie, transfer na lotnisko, przelot i transfer busem do Barcelony, to pełna podróż w jedną stronę zajmie ponad osiem godzin. Wiemy, że gra jest bardzo ważna, zawodnicy muszą być aktualizowani i chcieliśmy uniknąć takiej wycieczki – wyjaśnił rzecznik reprezentacji.

Czytaliśmy różne sceny i było sprawiedliwe, że zawodnicy, którzy ostatecznie pojechali do Polski na obóz treningowy, pojechali zamiast tego do Hiszpanii. Stworzymy dla siebie centrum szkoleniowe. Zatrzymamy się tam od poniedziałku 8 listopada do czwartku 11 listopada. Dzień przed meczem zabierzemy trenera do Andory, co zajmie dwie godziny. Ze względów logistycznych podjęto taką decyzję. Z Andory wrócimy po sobotnim meczu. Polecimy do Warszawy 13 listopada, gdzie przygotujemy się do meczu z Węgrami ”- powiedział Kvyatkovsky.

Rzecznik PZPN powiedział, że nie brakuje wystąpień uzupełniających w sprawie takiej decyzji.

– Mamy już centrum selekcji i umowy z tym obiektem są finalizowane. Okazuje się, że pogoda będzie znacznie lepsza, bo w listopadzie w Polsce może spaść śnieg. Zdecydowałem, że zostaniemy w Hiszpanii tylko ze względów logistycznych, bo słyszałem tyle podtekstów, że selekcjoner chciałby zostać w cieplejszym kraju. Potwierdził, że to bzdura.

Czytaj wszystko na Polsatsport.pl

READ  Premier Polski Mateusz Morawiecki usunie większość barier rządowych-19

Sprawdź status WC Pakietu Zwolnień „Polska”

KN, Pulsat Sport