18 października, 2024

Polska pokonała Turcję, ale przed mistrzostwami Europy pojawiają się obawy o kontuzje

Warszawa: Polak Nikola Salewski strzelił gola w 90. minucie i dał Turcji zwycięstwo 2:1 w ostatnim meczu rozgrzewkowym pomiędzy obiema drużynami przed poniedziałkowym Euro 2024. .

Świderski otworzył wynik w 12. minucie, wślizgując się pod nogi bramkarza Merta Gunnocka, jednak cieszący się z ataku napastnik upadł na kostkę i chwilę później odpadł z powodu kontuzji.

Turcja wyrównała po dwóch zmiennikach w 77. minucie. Kenan Yildis podał do Paris Albert Yilmaz na skraju pola karnego, a jego strzał przeszedł obok obrońcy Bartosa Salomona i byłego bramkarza Wojciecha Szczęsnego.

Obie drużyny miały szanse na wyłonienie zwycięzcy, ale to Polska przedłużyła passę meczów bez porażki do ośmiu, gdy Zalewski wyszedł na solo i strzelił pięknego gola w ostatniej minucie. Turcja ma serię pięciu meczów bez zwycięstwa.

Polska straciła już Arkadiusza Milika z powodu kontuzji podczas piątkowego wygranego 3:1 meczu z Ukrainą, a napastnik Juventusu został następnie wykluczony z kadry na Euro, a po kontuzji Świderskiego menadżer Michael Propiers może nadal mieć problemy.

Kontuzja Talismana Lewandowskiego w pierwszej połowie to ostatnia rzecz, jakiej chciałby widzieć każdy polski kibic, ale jego kontuzja nie będzie tak poważna jak Świderskiego.

W niedzielę Polska zmierzy się z Holandią w pierwszym meczu na Euro, a w grupie D zmierzy się także z Austrią i Francją. Turcja zmierzy się 18 czerwca z Gruzją, a następnie w grupie F zmierzy się z Portugalią i Czechami.

READ  Wkrótce zostanie otwarta wystawa poświęcona historii chicagowskiej Polonii