29 marca, 2024

Polska pokonała nieszczęsne Czechy, aby wygrać Speedway of Nations do lat 21 w Danii.

Polska wygrała Under-21 Speedway of Nations po tym, jak Wielka Brytania zajęła trzecie miejsce w piątkowym wieczornym finale przeciwko Czechom.

Wyścig trwał w Vogens w Danii, gdy na torze żużlowym zmierzyli się jedni z najjaśniejszych perspektyw.

Wzięły w nim udział drużyny z Australii, Czech, Danii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Polski i Szwecji.

Żużlowy GP

„Bitwa, której nie można przegapić” — wyjaśniono Speedway of Nations 2022, gdy drużyny zjeżdżają na Vojens

27.07.2022 o 13:29

Po pierwszych 12 rundach czeska drużyna prowadzi z 19 punktami z trzech wyścigów, druga jest Polska, a jeden punkt mniej Łotwa.

Szwecja i Australia są tuż za nimi z 10 punktami.

Jednak Polska wyskoczyła z sześciopunktową przewagą – gwarantowaną do finału – pokonując Szwecję 7:2 w biegu 17, a Czechy 7:2 w rewanżu 13. Pierwszy bieg zakończył się, gdy Jan Kvech i Mateusz Cierniak uderzyli w tor w pierwszym zakręcie.

Po ciężkiej, szokującej porażce z Australią, miejsce Wielkiej Brytanii w finale było zagrożone i zostali wciągnięci do wyścigu z Czechami. Łotwa przegrała odliczanie po wyrównaniu z Wielką Brytanią z 28 punktami.

Czesi dotarli do finału, by zmierzyć się z Polską, która pokonała Brytyjczyków 5:4 po tym, jak Kvech zdołał ominąć Toma Brennana, który próbował trzymać się Petra Klubacha, pozostawiając go bezbronnym.

W finale Polska wykorzystała problemy rowerowe, aby zapewnić sobie zwycięstwo 6:3 nad Klubac.

W sobotni wieczór finał Speedway of Nations zjedzie do Szwecji, Czech, Wielkiej Brytanii, Danii, Polski, Australii i Finlandii.

—-

Streamuj Speedway of Nations 2022 na żywo bez reklam Odkrycie+ Z wyścigami na żywo w Eurosport 2.