20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska ostrzega, że ​​Rosja może atakować proputinowskie hasła rolników

Polska ostrzega, że ​​Rosja może atakować proputinowskie hasła rolników

Ministerstwo spraw zagranicznych Polski potępiło w środę proputinowskie i antyukraińskie okrzyki podczas protestów rolników, twierdząc, że „prawdopodobnie” ma na nie wpływ Rosja.

Podczas wtorkowego protestu przeciwko konkurencji ze strony importu tanich ukraińskich towarów rolnicy z Korczysk na południu Polski nieśli transparent z napisem „Putin, Ukraina, Bruksela i zorganizujcie nasz rząd”.

Zdjęcie banera stało się popularne w mediach społecznościowych, wywołując gniewne reakcje wielu Ukraińców.

„Uważamy, że jest to próba przejęcia ruchu antyrolniczego przez radykalne i nieodpowiedzialne ugrupowania pod wpływem rosyjskich agentów” – stwierdził w oświadczeniu polski MSZ.

Wezwała organizatorów protestu do „zidentyfikowania i usunięcia ze swojego ruchu części inicjatorów takich działań”.

Polska policja poinformowała już wcześniej, że wszczęła śledztwo w sprawie promowania reżimu faszystowskiego lub totalitarnego i nawoływania do nienawiści.

Polska odnotowała pogorszenie stosunków z Ukrainą w związku z blokadami granic zorganizowanymi przez rolników, zaledwie kilka tygodni po stłumieniu przez Warszawę podobnego dwumiesięcznego oblężenia prowadzonego przez polskich kierowców ciężarówek.

We wtorek w ramach osobnego zdarzenia polscy rolnicy otworzyli ogień do dwóch ukraińskich wagonów towarowych na przejściu granicznym Medica i wysypali zboże na tory.

Minister infrastruktury Ukrainy Oleksandr Kubrakow nazwał to „prowokacją polityczną mającą na celu podzielenie naszych krajów”.

To jest artykuł premium, dostępny tylko dla naszych subskrybentów. Ponad 250 artykułów premium do przeczytania co miesiąc

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Wspieraj dziennikarstwo wysokiej jakości.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Wspieraj dziennikarstwo wysokiej jakości.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.

READ  Andrew Cowell: Mężczyzna w autobusie za 2 funty jedzie do Polski