9 września, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska oferuje program pożyczkowy o wartości prawie 5 miliardów euro na finansowanie morskiej energetyki wiatrowej

Polska oferuje program pożyczkowy o wartości prawie 5 miliardów euro na finansowanie morskiej energetyki wiatrowej

Rząd Polski zdeklarowany Wprowadza także program pożyczkowy na kwotę 5 miliardów euro (5,46 miliarda dolarów) dla morskiej energetyki wiatrowej finansowany z funduszu naprawczego Unii Europejskiej.

Stosowane są umowy kredytowe Finanse Projekty mają minimalną moc zainstalowaną na poziomie 300 MW – podał państwowy bank BKG. Zakończenie pożyczki możliwe jest do 31 sierpnia 2026 r., a maksymalny okres spłaty przypada na rok 2053.

Deweloperzy projektu planują wybudować w Polsce do 2030 roku 5,9 GW dodatkowej mocy morskiej energetyki wiatrowej.

Według Technologia energetycznaWedług spółki-matki GlobalData w 2023 roku łączna moc zainstalowana w elektrowniach wiatrowych w Polsce wyniesie 9,4 GW. Jeśli projekt się powiedzie, projekt zwiększy zainstalowaną w kraju energię wiatrową o 63%.

Deweloperami projektów morskich farm wiatrowych są m.in. państwowe przedsiębiorstwo PGE, deweloper zajmujący się zrównoważoną energią Ørsted, rafineria ropy naftowej. Orlan i producent energii Northern Power.

Ministerstwo Aktywów Państwowych poinformowało, że uruchomienie programu finansowania jest następstwem porozumienia ministerstwa z BGK, co stanowi jeden z kamieni milowych Krajowego Planu Naprawy.

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych




READ  Polska pomoże Finlandii stawić czoła presji migracyjnej ze strony Rosji – EURACTIV.com




Nasze przybycie Polityka prywatności Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług, w jaki sposób możemy wykorzystywać, przetwarzać i udostępniać Twoje dane osobowe, informacje o Twoich prawach w odniesieniu do Twoich danych osobowych oraz o tym, jak możesz zrezygnować z subskrypcji przyszłych komunikatów marketingowych. Nasze Usługi są przeznaczone dla abonentów korporacyjnych i gwarantujesz, że przesłany adres e-mail jest Twoim firmowym adresem e-mail.

W planie naprawy podkreślono cele Polski polegające na odbudowie odporności społeczno-gospodarczej po pandemii Covid-19.

Od tego czasu polski rząd zmienił to rozporządzenie Krajowy Plan Energii i Klimatu i ma na celu wytwarzanie połowy energii elektrycznej w Polsce ze źródeł odnawialnych do 2030 r. Według Global Data w 2023 roku energetyka wiatrowa będzie stanowić 14% całkowitej produkcji energii elektrycznej w Polsce.

W ramach programu pożyczkowego oczekiwana jest dodatkowa moc wiatrowa, która nie wymaga zgody Komisji Europejskiej.