20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska kupi aktywa górnicze Darrena

Polska kupi aktywa górnicze Darrena

GDAŃSK, 12 października (Reuters) – Polskie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Taran (TPE.WA) W środę poinformował, że sprzeda swoją spółkę zależną zajmującą się wydobyciem węgla polskiemu Ministerstwu Aktywów Państwowych za cenę nominalną 1 zł (0,1999 USD).

Tauron poinformował, że w ubiegłym miesiącu Tauron wygrał ofertę Wydobycie, w skład której wchodzą kopalnie Sobieski, Janina i Brzeszcze. Według planów rządu jego „wskaźnik” oceniany jest na podstawie aktualnego stanu kopalń i ich długoterminowych wymogów kapitałowych.

Sprzedaż aktywów wydobywczych zwiększy ich potencjał do pozyskania finansowania na rozszerzenie portfela OZE i inwestycje w sieci energetyczne, powiedział Darren.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Konieczność wydzielenia kopalń ze struktur grupy jest wynikiem zaostrzenia polityki instytucji finansowych w obszarze instytucji finansowych posiadających aktywa węglowe” – powiedział w oświadczeniu prezes Tauronu Paweł Szczeszek.

Polski rząd realizuje plany wycięcia kontrolowanych przez państwo aktywów węglowych PGE. (PGE.WA)Darren i Enya (ENAE.WA) Jako jedyna firma, która zwiększa potencjał inwestycyjny aplikacji.

(1 USD = 5,0029 zł)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Anny Bruchnickiej; Montaż przez Kirsten Donovan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Polska wystąpiła z wezwaniem do ambasady białoruskiej o uwięzienie dziennikarza