25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska: „Igrasz z ogniem”: UE stoi w obliczu kryzysu związanego z orzeczeniem polskiego sądu

Warszawa: a polski dwór Reżim, który kwestionuje supremację Unia Europejska Prawo zatonęło JA W piątek, w obliczu kryzysu egzystencjalnego, wśród polityków UE i wielu Polaków narastają obawy Polska Może w końcu się poddać Obóz.
Politycy w całej Europie orzekł w czwartek w orzeczeniu polskiego Trybunału Konstytucyjnego, że niektóre sekcje prawa UE są niezgodne z polską konstytucją, podważając filar prawny 27 państw UE.
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen powiedziała, że ​​jest „głęboko zaniepokojona” i że kierowana przez niego władza wykonawcza zrobi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić priorytet unijnemu prawu.
W oświadczeniu powiedział, że 450 milionów obywateli UE i ich przedsiębiorstwa potrzebują potwierdzenia prawnego i że Komisja przeprowadzi szybką analizę w celu określenia kolejnych kroków.
Pomimo konfliktów między Warszawą a Brukselą od czasu objęcia władzy przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w 2015 roku, są one teraz w pełnym konflikcie.
„Musimy jasno powiedzieć, że ten rząd w Polsce igra z ogniem” – powiedział minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asalborn podczas spotkania ministrów UE w Luksemburgu.
„Integracja Europy i współistnienie prawa europejskiego są niezbędne, aby Europa mogła żyć razem. Jeśli ta polityka zostanie złamana, wiemy, że Europa jest związana Statutami Rzymskimi”.
Urzędnicy w Brukseli powiedzieli, że czwartkowe orzeczenie sądu może doprowadzić do serii grzywien i procesów przeciwko Warszawie, co może potrwać miesiące, jeśli nie lata.
PiS twierdzi, że nie ma planów na „Polexit” – w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii przed referendum w sprawie Brexitu w 2016 r. – ponieważ poparcie dla członków UE w Polsce jest wysokie.
Przynależność do obozu polskiego od 2004 roku przyczyniła się do szybkiego wzrostu gospodarczego Europy. Wielu Polaków postrzega UE jako kluczowy element bezpieczeństwa narodowego, ponieważ Rosja podjęła zdecydowane zobowiązanie wobec niektórych państw Europy Środkowej i Wschodniej, które od dziesięcioleci znajdują się pod rządami komunistów.
Ale witając orzeczenie sądu, polski premier Mathews Morawiki Powiedział, że każde państwo członkowskie powinno być traktowane z szacunkiem, a UE nie powinna być „grupą równych i równych”.
Obiekty słupów
Rządy ludowe w Polsce i na Węgrzech są coraz bardziej skłócone z Komisją Europejską w kwestiach od praw osób LGBT po niezależność sądów.
Trybunał Konstytucyjny przyjął sprawę po tym, jak Moraviki zapytał, czy instytucje unijne mogą uniemożliwić Polsce restrukturyzację sądownictwa.
Polska ma otrzymać 770 miliardów slotów (193 miliardy dolarów) do 2028 roku. Nominalny PKB Polski w 2020 roku wyniósł 2,3 biliona slotów.
Z badania Europrometer przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2021 r. wynika, że ​​Polacy ufają UE dwukrotnie bardziej niż własnemu rządowi.
„Myślę, że… istnieje ryzyko, że wyjdziemy z UE, bo wszystkie te działania, które będą miały miejsce, będą stopniowo prowadziły” – powiedziała Krasina Gulpinovich, warszawska emerytka.
„Myślę, że będzie to miało bardzo negatywny wpływ na naszą ogólną sytuację, nie mówiąc już o tym, że sprawy nie będą łatwe, a bez funduszy unijnych będzie jeszcze trudniej i będziemy izolowani”.