30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska i Anglia składają „fałszywą” skargę, że Kyle Walker był maltretowany na tle rasowym | Anglia

Wielka Brytania skarżyła się, że Kyle Walker był rasowo maltretowany przez polskiego obrońcę Kamila Clicka. Punkt zapalny nadszedł pod koniec pierwszej połowy burzy 1-1 Kwalifikacje do Mistrzostw Świata Środa w Warszawie. Polski Związek Piłki Nożnej zaprzeczył zarzutom.

Zawodnicy z obu drużyn spotkali się wtedy Anglia Harry Maguire obronił rzut wolny tuż przed przerwą, z wyjątkiem czegoś, co się wydarzyło. Obrońca Anglii musiał zostać zatrzymany przez drużynę. Nagranie telewizyjne pokazało kliknięcie szczypiące Walkera w szyję. Click i Maguire zostali zarezerwowani.

ten Polska Oficer ds. mediów i menedżer zespołu, Jacob Kvyatkovsky, został w przerwie wyprowadzony z szatni, aby powiedzieć, że rozmawiało dwóch członków Angielskiego Związku Piłki Nożnej — menedżer zespołu Emily Webb i szef obrony Tony Coniford. Czwarty oficer. Kiedy Kwadkowski interweniował, dowiedział się, że twierdzili, że zachowanie Walkera było rasistowskie, chociaż szczegóły nie były jasne.

Czwarty oficer zadzwonił FIFA Przedstawiciel, który przyjął zeznania świadków, powiedział, że gra powinna być kontynuowana.

Kvyatkovsky wrócił do garderoby, aby zdać relację z tego, co się stało i poprosić o informację zwrotną. Inni polscy gracze w click and melee powiedzieli, że nie ma rasizmu.

„Angielski FA powiedział, że to rasistowski komentarz, ale Click twierdzi, że to nie do końca prawda” – powiedział Kvyatkovsky. „Znam graczy, oni tego nie zrobili, nie robią tego. Całkowicie zaprzeczamy fałszywym zarzutom.

Po konfrontacji z Walkerem Click zdenerwował się, gdy jego propozycja uścisku dłoni została odrzucona. – Było trochę starcia – powiedział Click. Potem chciałem uścisnąć dłoń Walkera, ale on tego nie przyjął. Był jakiś spór słowny, ale nic więcej się nie wydarzyło.

Po zgłoszeniu incydentu FA, jury i przedstawicielowi zawodów, uważa, że ​​FIFA powinna się tym zająć. W czwartek FIFA powiedziała: „FIFA jest w trakcie analizowania oficjalnych raportów z rozgrywek.

READ  Europejska firma z branży nieruchomości logistycznych Crosby wchodzi do Polski Aktualności

Kapitan Anglii Harry Kane rozmawiał z sędzią o natychmiastowym werdykcie incydentu przed opuszczeniem boiska. „Zgłoszono to towarzyszom z FA” – powiedział. „Zajmą się tym i zbadają. Wyjdziemy stamtąd. Oskarżony, to coś zrobione, a nie powiedziane”.

Zefigniew Boniek, wiceprezes UEFA i były reprezentant Polski, zauważył, że Walker klęczał przed uklęknięciem w tweecie krytykującym Anglię: … Cała hipokryzja, to się zaczęło. „