25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska Get By vs Rosja;  Mecz Ukraina-Szkocja przełożony

Polska Get By vs Rosja; Mecz Ukraina-Szkocja przełożony

FIFA zaakceptowała prośbę Ukrainy o przełożenie kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Szkocji o dwa tygodnie, ponieważ krajowa piłka nożna została zawieszona podczas rosyjskiej inwazji. (Więcej wiadomości piłkarskich)

FIFA przyznała Polsce Polskę w półfinale play-off z Rosją zaplanowanym na 24 marca. Ta decyzja zostanie przetestowana przez pilne rosyjskie odwołanie do Sądu Arbitrażowego FIFA przeciwko jej drużynom narodowym.

FIFA ogłosiła właśnie, że będzie gospodarzem meczu Szkocja-Ukraina w czerwcu, z wyznaczonymi datami kolejnych meczów dla drużyn narodowych. Opóźnienie mogło wynikać z zamknięcia ukraińskiej Premier League po inwazji rosyjskiej 24 lutego.

Ukraina „w obecnej sytuacji niemożliwe jest zorganizowanie zarówno podróży zespołu, jak i treningu” – napisała FIFA w oświadczeniu.

Większość ukraińskich drużyn wywodzi się zazwyczaj z krajowych klubów Dynamo Kijów i Szachtar Donieck. Nie mogli wznowić gry 26 lutego po przerwie zimowej, a większość ich graczy z innych krajów uciekła z Ukrainy, aby uciec przed wojną.

Przełożenie FIFA zwiększa niepewność w losowaniu finału Mistrzostw Świata 1 kwietnia w Katarze. Dwa z 32 wpisów nie zostały jeszcze rozstrzygnięte z powodu zaległości w zdjęciach podczas infekcji Govit-19.

Międzykontynentalna runda play-off została przełożona na czerwiec. W losowaniu w Doha w playoffach weźmie udział tylko 29 potwierdzonych drużyn, w tym Szkocja, Ukraina, Walia i Austria.

Ukraina zmierzy się ze Szkocją w półfinale baraży w Glasgow. Zwycięzca musi zagrać w Walii lub Austrii pięć dni później, aby otrzymać bilet do Kataru. Mecz Walii z Austrią zostanie rozegrany 24 marca.

Europejskie reprezentacje narodowe mają wrócić do gry po zakończeniu klubowego sezonu 2021-22 w finale Ligi Mistrzów 28 maja. Z Manchesterem City może zagrać Ukrainiec Ołeksandr Jinchenko.

2 czerwca został zaprojektowany jako kolejna opcja dla play-offów Szkocja-Ukraina, w której wiele krajów rozpoczyna swoje drużyny w Lidze Narodów UEFA.

Szkocja i Ukraina zostały już zdegradowane do fazy grupowej Drugiej Ligi Narodów i mają spotkać się twarzą w twarz 7 czerwca w Glasgow. Drabinka play-off przeciwko Walii lub Austrii może wymagać daty finału.

READ  Niemiecka policja zatrzymuje skrajnie prawicowych obserwatorów próbujących patrolować polską granicę

Wojna Rosji z Ukrainą spowodowała większą niepewność w harmonogramie playoffów mistrzostw świata. FIFA i UEFA w zeszłym tygodniu zawiesiły wszystkie rosyjskie drużyny w meczach międzynarodowych.

Play-offy Rosja-Polska były częścią drabinki play-off, w tym Szwecja i Czechy. Pozostałe trzy federacje piłkarskie odmówiły gry w Rosji. We wtorek CAS odnotował apele Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej.

Rosja próbuje zamrozić rzuty karne, aby drużyna narodowa mogła zagrać jako pierwsza.