19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska dołącza do państw bałtyckich w nowych limitach wjazdu dla obywateli Rosji

Polska dołącza do państw bałtyckich w nowych limitach wjazdu dla obywateli Rosji

Żołnierz patroluje mur wzniesiony, aby uniemożliwić migrantom przekroczenie granicy polsko-białoruskiej w pobliżu Kuźnicy w Polsce, 30 czerwca 2022 r. REUTERS/Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 8 września (Reuters) – Polska dołączyła w czwartek do państw bałtyckich, ograniczając wjazd obywateli rosyjskich na swoje terytorium, aby ukarać Moskwę za inwazję na Ukrainę, poinformował rząd.

Litwa, Łotwa i Estonia uzgodniły w tym tygodniu ograniczenie wjazdu obywateli rosyjskich do swoich krajów z Rosji i Białorusi. Czytaj więcej

„Niedopuszczalne jest, aby obywatele państwa okupującego (Rosji) mogli swobodnie podróżować po UE, podczas gdy ludzie są torturowani i mordowani na Ukrainie” – powiedział polski rząd w oświadczeniu, dodając, że nowe środki powinny wejść w życie do września. 19.

Rosja określiła swoje działania na Ukrainie jako „specjalną operację wojskową” i zaprzeczyła zarzutom, jakoby jej siły brały udział w łamaniu praw podczas konfliktu.

„Środki te podejmowane są w oparciu o wspólne przesłanki ochrony porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego oraz ogólnego bezpieczeństwa naszej wspólnej strefy Schengen” – powiedział polski rząd.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Reportaż Joanny Blusińskiej, Anny Włodarczak-Czemchuk i Pawła Florkiewicza; Montaż przez Johna Boyle’a i Edmunda Blaira

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Nowy polski parlament debatuje nad uchyleniem zakazu finansowania przez rząd sztucznego zapłodnienia