15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska będzie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet FIDE 2023

Polska będzie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet FIDE 2023

Miasto Bydgoszcz w Polsce będzie gospodarzem 9. edycji Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet FIDE 2023 w dniach 5-12 września.

Turniej będzie kontynuowany tak jak poprzednia edycja, która odbyła się w Sitges (Hiszpania) w 2021 roku. Dwanaście drużyn składających się z czterech graczy (plus jeden rezerwowy) zostanie podzielonych na dwie pule o przybliżonej sile na podstawie średniej oceny drużyny. . Mecze rozstrzygane są na podstawie punktów drużynowych, 2 punktów dla zwycięskiej drużyny i 1 punktu w przypadku remisu. Cztery drużyny zostaną wyeliminowane w fazie grupowej, a najlepsza ósemka awansuje do podwójnej fazy pucharowej.

W fazie grupowej punkty na szachownicy zostaną wykorzystane jako tie-break, podczas gdy w fazie pucharowej ostateczne remisy zostaną określone przez mecze błyskawiczne (więcej szczegółów w zasadach).

Limit czasu dla całej gry wynosi 45 minut z przyrostem 10 sekund na ruch, począwszy od ruchu 1.

„Z dumą mogę powiedzieć, że Polska stała się jednym z wiodących krajów-gospodarzy wszelkiego rodzaju imprez sportowych na wysokim poziomie, zwłaszcza od bardzo udanego UEFA Euro 2012. Obejmuje to oczywiście szachy. Popularne w kraju i tym bardziej w ostatnich latach Katowice w 2021 i 2022 r. Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i szybkich oraz Mistrzostwa Świata FIDE w Warszawie pod koniec 2021 r. – w bardzo wymagających warunkach – są dowodem na to, jak cenne są szachy w kraju – powiedział sekretarz generalny FIDE Lukas Turlage, który pochodzi z Katowic. – Te dotychczasowe doświadczenia, standardy organizacyjne i zaangażowanie kibiców pokazują, że Polska jest obecnie jednym z najbardziej odpowiednich miejsc do organizacji turnieju szachowego na najwyższym poziomie.

Arcymistrz i Prezes Polskiego Związku Szachowego Radosław Jedinak dodał: „Zorganizowanie Drużynowych Mistrzostw Świata Kobiet, szczególnie w związku ze srebrnym medalem zdobytym przez Polskę podczas Olimpiady w Baku 2016 i rozwojem wielu młodych talentów kobiecych w naszym kraju. Wielkie znaczenie. Oglądanie najlepszych sportowców rywalizujących w swoim kraju na arenie międzynarodowej może rozbudzić w młodzieży pasję do sportu. Wydarzenie prezentuje szczyt talentu, determinacji i sportowej rywalizacji, zachęcając aspirujących graczy do wyznaczania ambitnych celów i ciężkiej pracy, aby je osiągnąć.

READ  Minister mówi, że Polska pozyska 2,75 miliarda dolarów z podatku od nieoczekiwanych energii

W północnej Polsce, 200 km od stolicy Warszawy, Bydgoszcz położona jest u zbiegu Wisły i Brdy. Z populacją 350 000 jest obsługiwany przez własne lotnisko krajowe. Bogate architektonicznie miasto Bydgoszcz jest domem dla kilku uniwersytetów, takich jak Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz konserwatorium. Obok prężnego życia kulturalnego mieści się tu również Filharmonia Pomorska oraz Opera Nova.

Więcej informacji o Bydgoszczy: www.bydgoszcz.pl

Zasady konkursu: https://handbook.fide.com