30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polscy pływacy z Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostali odesłani do domu; Kraj wysłał wielu

Sześciu zawodników z Igrzysk Olimpijskich w Tokio zostało odesłanych do domu po zgubieniu przez reprezentację Polski w pływaniu.

Polska wybrała 23 pływaków, ale musiała zmienić swój skład do 17 zgodnie z przepisami kwalifikacyjnymi Międzynarodowej Federacji Sportów Wodnych FINA.

Sportowcy byli oburzeni.

Olimpijczyk Alija Doors na Igrzyskach w Londynie w 2012 roku i Igrzyskach Rio 2016 był zły na Facebooku z powodu błędu Polski.

„Wyobraź sobie poświęcenie pięciu lat swojego życia i dążenie do kolejnego startu w najważniejszym sportowym wydarzeniu, rezygnację z życia osobistego i pracy oraz utratę rodziny i wszystkich rezultatów zaangażowania” – napisał na Facebooku.

Nie przegap ani jednego medalu: Zapisz się teraz do naszego biuletynu olimpijskiego

Czy w Tokio powinny być sceny? Zapisz się na Igrzyska Olimpijskie, aby uzyskać wyłączny dostęp do Igrzysk

Alyza Dors z Polski była jedną z sześciu polskich pływaczek, które musiały wrócić z Japonii przed rozpoczęciem igrzysk po tym, jak Polski Związek Pływacki (PZP) wysłał kilku zawodników z powodu błędu administracyjnego.

Powell Slominsky, prezes Polskiego Związku Pływackiego (PZP), przeprosił i zrozumiał oburzenie pływaków na kadrę narodową kraju.

„Jestem głęboko zasmucony, zasmucony i zgorzkniały z powodu tej sytuacji” – powiedział Slominsky w oświadczeniu. „Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Rozumiem i uzasadniam reakcję pływaków, ich emocje, atak na Polski Związek Pływacki.”

READ  Firmy partnerskie planują zakłady recyklingu akumulatorów BEV w Polsce i Niemczech