16 września, 2024

Polka Kasia Niviatoma zwyciężyła w Tour de France kobiet o cztery sekundy.

SENS: Wczoraj dobiegła do mety trzecia coroczna edycja Tour de France Femmes, a Polka Kasia Niviatoma (wymawiane ny-via-toma) zwyciężyła o cztery sekundy nad broniącą tytułu mistrzynią Demi Voellering z Holandii. Żółta koszulka. Oto zestawienie tygodniowego wyścigu według liczb: s’il vous plaît.

3: Niewiadoma podczas inauguracyjnego wyścigu w 2022 roku zajęła trzecie miejsce I Ubiegłoroczna edycja tym razem wreszcie znalazła się na szczycie podium. Trzeci raz naprawdę ma swój urok, prawda?

4: Czterosekundowa różnica między Niewiadomą a Volleringiem (który umieścił a Ekscytująca walka) wygrał najwęższą przewagą w historii wyścigów Tour kobiet i mężczyzn. Naprawdę aż do drutu.

9: Trasa będzie obejmować osiem etapów Dziewięć w przyszłym rokuW porównaniu z 21, którzy ścigali się po stronie mężczyzn. Organizatorzy Tour de France Femmes „nie wykluczają żadnej możliwości” przyszłej ekspansji, ale postępują ostrożnie, aby zapewnić trwałość wydarzenia.

14: To było burzliwe 14 dni dla amerykańskiej kolarki Kristen Faulkner, która od razu zakończyła wyścig bez zwycięstwa. Pierwsze od 40 lat amerykańskie złoto olimpijskie w wyścigach szosowych Dla pierwszego Amerykanina, który ukończył Tour de France Femmes (nie wspominając o drugim złocie w drużynowym dochodzeniu). Normalna.

READ  Polska kupuje południowokoreańskie wyrzutnie rakiet po sprzedaży czołgów, haubic