20 kwietnia, 2024

Pochwała Draymonda dla Nikoli Jokicia podsyciła wielką grę Joela Embiida przeciwko Warriors

Joel Embiid miał wszystkie potrzebne mu materiały z tablicy ogłoszeń.

Następnie trafił do serca Philadelphia 76ers, zdobywając 46 punktów, zbierając dziewięć zbiórek i rozdając osiem asyst w wygranym przez Warriors 120-112 meczu z Sixers w piątkowy wieczór w Chase Center.

Napastnik Warriors, Draymond Green, powiedział dziennikarzom po meczu, że Embiid był bardzo podekscytowany meczem z powodu komentarzy Greena na temat innego gracza NBA, Nikoli Jokica.

„Powiedział:„ Wiesz, dlaczego dzisiaj tak grałem? ”- powiedział Green, cytując Embiida. „Powiedziałeś, że Jokic był najtrudniejszym do strzeżenia zawodnikiem w lidze.

Po konfrontacji z Embiidem Green zmienił zdanie.

„Więc chcę wam wszystkim powiedzieć, że Joel jest najmocniej uderzającym graczem w lidze” – powiedział ze śmiechem Green.

Wojownicy robili wszystko, co mogli, aby powstrzymać Embiida, ale bez większego powodzenia. Jednak Green uważa, że ​​presja, jaką obrona Golden State wywierała na 7-metrowy środek gry, ostatecznie doprowadziła do kilku zmarnowanych koszy na koniec meczu.

„Po prostu nie chcesz przejść na dietę ratunkową” – powiedział Green. „W czwartej kwarcie próbowaliśmy spojrzeć na to z innej perspektywy, strzeliliśmy dwa razy, wysłaliśmy podwójne drużyny z góry, wysłaliśmy podwójne drużyny z dołu. Linia za trzy punkty, gdy ustaliliśmy podwójna drużyna, trener dał nam wolną wolę, aby udawać kilka trafień i wycofać się”.

„[Kevon Looney] Przez całą noc wykonywał niesamowitą robotę, po prostu z tym walcząc. To powiedziawszy, skończył z 46 punktami, ale sposób, w jaki Lun walczył i trzymał na nim ciało przez całą noc, miejmy nadzieję, że go wyczerpał. Niektóre z tych strzałów, które oddawał przez cały mecz, w ciągu ostatnich sześciu minut czwartej kwarty kilka spudłował. Musisz po prostu zaufać swojej obronie i zaufać swojej operacji, a my wykonaliśmy dobrą robotę z tym. „

READ  Zwolnienie z Fantasy Football, tydzień 1: gospodarze, Dion Jackson, Marvin Mims i nie tylko
POWIĄZANE: JP wzywa krytyków po wielkim zwycięstwie Warriors nad Sixers

Chociaż Embiid osiągnął niesamowite wyniki przeciwko Golden State, co dodatkowo umocniło jego nominację do MVP, Green and the Warriors odnieśli duże zwycięstwo nad Sixers.

Na nieszczęście dla Greena zmierzy się teraz z drugim najsilniejszym obrońcą ligi, kiedy Warriors po raz ostatni zmierzą się z Jokim i Denver Nuggets 4 kwietnia na Ball Arena.