15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Po oburzeniu Microsoft wycofuje funkcję zrzutów ekranu z komputera PC

Po oburzeniu Microsoft wycofuje funkcję zrzutów ekranu z komputera PC

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Microsoft prezentuje nową gamę laptopów wyposażonych w sztuczną inteligencję

  • autor, Lew McMahon
  • Rola, wiadomości BBC

Microsoft wprowadza zmiany w kontrowersyjnej funkcji ogłoszonej dla nowej gamy komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję po tym, jak nazwano ją potencjalnym „koszmarem prywatności”.

Firma rozliczyła funkcję „przywołania” Copilot+ jako sposób na ułatwienie życia użytkownikom poprzez robienie i przechowywanie zrzutów ekranu przedstawiających aktywność na komputerze.

Jednak po tym, jak ludzie stwierdzili, że hakerzy mogą nadużywać narzędzia i zapisanych w nim zrzutów ekranu, Microsoft zamiast tego włącza tę funkcję.

Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO), brytyjski organ nadzorujący dane, powiedziało BBC, że „zadaje pytania” firmie Microsoft w sprawie tego narzędzia po zgłoszeniu zastrzeżeń.

„Usłyszeliśmy wyraźny sygnał, że możemy ułatwić ludziom włączenie funkcji Recall na komputerach Copilot+ oraz poprawić gwarancje prywatności i bezpieczeństwa” – powiedział w piątek Pavan Davuluri, wiceprezes firmy ds. systemu Windows i urządzeń.

Pan Davuluri udostępnił aktualizację w pliku Post na blogu.

Przywoływacz był szeroko prezentowany podczas prezentacji nowych komputerów osobistych Microsoftu na konferencji programistów w maju. Firma opiera się na sztucznej inteligencji, aby zwiększyć popyt na swoje urządzenia.

Wiceprezes wykonawczy Yousef Mahdi powiedział podczas przemówienia przewodniego wydarzenia, że ​​funkcja ta wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby „umożliwić dostęp do praktycznie wszystkiego, co widziałeś na komputerze” i porównał ją do pamięci fotograficznej.

Ta funkcja może przeszukiwać wcześniejszą aktywność użytkowników, w tym ich pliki, zdjęcia, e-maile i historię przeglądania.

Chociaż jest to coś, co robi wiele innych urządzeń, narzędzie co kilka sekund wykonuje zrzuty ekranu i również je wyszukuje.

Powiedziała, że ​​zmiany w tej funkcji dadzą ludziom „jaśniejszy wybór” w zakresie zapisywania zrzutów ekranu podczas konfigurowania komputerów i będą domyślnie wyłączone.

Użytkownicy będą również musieli skorzystać z procesu uwierzytelniania „Hello” systemu Windows, aby włączyć to narzędzie, a także zostaną poproszeni o „zweryfikowanie obecności”, jeśli chcą wyświetlić lub przeszukać oś czasu zapisanej aktywności w aplikacji Recall.

Aktualizacje zostaną wdrożone przed premierą komputerów Copilot+ 18 czerwca.