6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

PLIK TWITTERA: Czołowi Demokraci promowali fałszywą narrację rosyjskiego bota o notatce Nunes, pomimo ostrzeżeń Twittera

Dziennikarz Matt Tibi ujawnił część 14 magazynu Pliki z Twittera W czwartek zagłębienie się w „Kłamstwa Russiagate” i sposób, w jaki opowiedział „fałszywą historię o rosyjskich botnetach”, pomogło Demokratom potępić słynne raporty Devina Nunesa na temat błędów w śledztwie Trump-Rosja.

Z e-maili i notatek wynika, że ​​wybitni Demokraci promowali narrację o rosyjskich botach, mimo że bezpośrednio z Twittera poinformowano ich, że nie ma powiązań z Kremlem.

Długi wątek na Twitterze rozpoczął się od tego, że Taibbi zauważył, że „w decydującym momencie wieloletniego oburzenia Demokraci potępili raport o błędach w Śledztwo Trumpa i Rosjimówiąc, że wzmocniły ją rosyjskie „boty” i „trolle”.

Profile na Twitterze: REP. Biuro Adama Schiffa poprosiło giganta technologicznego o zawieszenie kont

Następnie zauważył, że „urzędnicy Twittera spanikowali, nie znajdując dowodów na rosyjskie wpływy” i udostępnił e-mail, w którym wydaje się, że kierownictwo Twittera zgłosiło Przedstawiciel Adam SchiffD-Calif. i senator Dianne Feinstein, D-Calif., że platforma mediów społecznościowych „nie zidentyfikowała żadnej znaczącej aktywności związanej z Rosją w odniesieniu do tweetów zamieszczających oryginalne treści” [#ReleaseTheMemo] Stowarzyszenie Hashtagów.

Część 14 „Twitter Files” została ujawniona przez dziennikarza Matta Tibi w czwartek.
(AP Photo/Matt Roark, plik)

Elon Musk głośno mówił o przejrzystości, jeśli chodzi o tę kwestię Działania Twittera w przeszłości i teraźniejszości Opiekun treści na Platformie, w tym treści ocenzurowanych. Właściciel Twittera zwerbował niezależnych dziennikarzy, aby powoli ujawniali dowody tych działań w serii, którą nazwał „The Twitter Files”, która nadal ujawnia niegdyś tajne komunikaty.

„Twitter ostrzegł polityków i media, że ​​nie tylko brakuje im dowodów, ale mają dowody na to, że konta nie były rosyjskie – i zostały całkowicie zignorowane” – napisał Taib. 18 stycznia 2018 r. republikański Devin Nunes przedłożył tajną notatkę komisji House Intel, szczegółowo opisując naruszenia popełnione przez FBI w uzyskaniu upoważnienia FISA do inwigilacji osób związanych z Trumpem, w tym krytyczną rolę odegraną przez niesławne dossier Steele. ”

READ  Książę i księżna Walii: William i Katarzyna „tworzą własną przyszłość” | Król Karol III

„Twierdzenia Nunes zostaną praktycznie potwierdzone w raporcie inspektora generalnego Departamentu Sprawiedliwości, Michaela Horowitza, z grudnia 2019 r.” – kontynuował Tibi. Jednak krajowe media w styczniu i na początku lutego 2018 r. potępiły raport Nunes w dziwnie identycznym języku, nazywając go „żartem”.

Tibi zauważył, że 23 stycznia 2018 r. Feinstein i Schiff opublikowali list otwarty, w którym napisali, że hashtag „zdobył natychmiastową uwagę i pomoc kont w mediach społecznościowych powiązanych z rosyjskimi operacjami wpływów”.

Część 11 plików z Twittera pokazuje, jak powyborczy „kryzys PR” w 2016 roku pozwolił firmie założyć Intel Society.

Senator z Connecticut, Richard Blumenthal, poszedł w jego ślady, napisał Taib, publikując list, w którym napisał: „Uważamy za naganne, że rosyjscy agenci manipulują niewinnymi Amerykanami”.

„Feinstein, Schiff, Blumenthal i członkowie mediów wskazywali na to samo źródło: pulpit nawigacyjny Hamilton 68 stworzony przez byłego oficera kontrwywiadu FBI, Clinta Wattsa, pod auspicjami Alliance for Securing Democracy (ASD)” – zauważył Taibei. Watts jest współpracownikiem MSNBC. Ale urzędnicy Twittera nie znaleźli prawdziwego rosyjskiego związku z hashtagiem #ReleaseTheMemo i zgłosili to Demokratom.

„Na Twitterze kierownictwo zaatakowało Watts, Hamilton 68 i Koalicję na rzecz zapewnienia demokracji. Dwie główne skargi: Hamilton 68 wydawał się być jedynym źródłem informacji dla wszystkich i nikt nie sprawdzał Twittera” – napisał Taib.

Następnie zauważył, że ówczesna dyrektor wykonawczy Twittera, Emily Horne, napisała: „Zachęcam do sceptycyzmu wobec opinii Hamiltona 68 w tej sprawie, która, o ile wiem, jest jedynym źródłem tych historii… To gra łącząca dla ASD ”.

Jak ostrzegł ówczesny szef zaufania i bezpieczeństwa Yoel Roth: „Cały wir opiera się na Hamiltonie”, a inni dyrektorzy na Twitterze powtórzyli ten pogląd.

Pracownicy Twittera próbowali powstrzymać Blumenthala przed opublikowaniem jego wiadomości, ale bezskutecznie.

„Ostatecznie dyrektorzy byli sfrustrowani tym, co uważali za proces okrężny – zarzuty dotyczące rosyjskiej działalności sprawiły, że nawet po odrzuceniu doprowadziły one do większej liczby zarzutów” – napisał Tibi. „Wyraźnie wyrazili to w obozie Blumenthala, mówiąc, że Twitter wydał wiele zasobów na tę prośbę i że nagroda od Blumenthala nie powinna być rundą za rundą próśb”.

READ  Ukraina rozpoczyna nowy atak na dowództwo rosyjskiej floty na Morzu Czarnym | Ukraina

„Pomimo ogólnoświatowego wewnętrznego przekonania, że ​​w tej historii nie było Rosjan, Twitter kontynuuje swój niewolniczy wzorzec niekwestionowania twierdzeń Rosji” – napisał Tibi. W rezultacie reporterzy Associated Press, Politico, NBC i Rolling Stone nadal poruszali temat „rosyjskich robotów”, pomimo całkowitego braku dowodów.

Następnie Teby udostępniły serię nagłówków propagujących narrację medialną na temat rosyjskiego botnetu.

Twitter nie znalazł również kremlowskiego źródła dla innych hashtagów, które mainstreamowe i liberalne media obwiniają o złowrogą rosyjską działalność.

„NBC, Politico, Associated Press, Times, Business Insider i inne media, które opublikowały historię o rosyjskich robotach – nawet Rolling Stone – odmówiły komentarza w tej sprawie” – napisał Taibi.

Ale organizacje medialne nie są jedynymi, które odmawiają rozmów z Taibah.

Twitter przejmuje 2022: szalona jazda Elona Muska od czasu zakupu giganta mediów społecznościowych

„Pracownicy Feinsteina, Schiffa i Blumenthala odmówili komentarza” – napisał Taib.

Poproszony o komentarz, Nunes powiedział Tibi, że „rosyjska mistyfikacja zmowy” była jednym z „największych przypadków masowego rozprzestrzeniania się urojeń w historii Stanów Zjednoczonych”.

„Afera Russjat została zbudowana na tchórzliwej nieuczciwości polityków i dziennikarzy, którzy przez lata ignorowali brak danych do nagłówków fikcyjnych horrorów” – napisał Tibi. „Twitter nie miał żadnego wkładu redakcyjnego w tę historię. Wyszukiwania zostały przeprowadzone przez osoby trzecie, więc dokumentacja mogła być ograniczona”.

Oznaczało to 14. wydanie profili na Twitterze, które zaczęły krążyć w zeszłym miesiącu, udostępniane przez wybitnych niezależnych dziennikarzy, w tym Taibbi, Bari Weiss, Michael Shallberger, Lee Fang i David Zweig.

Poprzednie zgłoszenia na Twitterze obejmowały szeroki zakres tematów, w tym represje firmy Historia laptopa Huntera Bidena podczas wyborów prezydenckich w 2020 r.; wewnętrzna presja, z jaką się spotykasz, aby na stałe zakazać byłego prezydenta Donalda Trumpa; wysiłki Białego Domu i urzędników państwowych mające na celu stłumienie treści; oraz obecność zakazów w cieniu dla wybitnych konserwatystów.

READ  Stany Zjednoczone oceniają, że Putin może zwiększyć starania o ingerencję w wybory w USA

Ten raport został nadesłany przez Josepha A. Wolfsona i Davida Rotza z Fox News.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS