30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Plex's Discovery beta łączy przesyłane strumieniowo w serwisach Netflix, Disney Plus i HBO Max

Plex’s Discovery beta łączy przesyłane strumieniowo w serwisach Netflix, Disney Plus i HBO Max

Najnowsze funkcje beta Plexa to nowoczesne rozwiązanie niedawnego problemu — trzeba przeszukiwać HBO Max, Netflix, Disney Plus i tym podobne, trzy inne usługi, aby znaleźć coś do obejrzenia. Firma ogłosiła Nowa funkcja „Odkryj”, która zbiera i poleca treści z różnych usług przesyłania strumieniowego oraz globalną listę obserwowanych, która zapewnia wszystko, co chcesz oglądać w jednym miejscu.

Ekran Discover działa jak strony główne większości serwisów streamingowych, podając zalecenia dotyczące tego, co obejrzeć dalej, ale z możliwością przeglądania treści z wielu różnych katalogów. Nie powinno to jednak mylić Cię z opcjami, do których nie masz dostępu. Istnieje ustawienie, które pozwala wybrać tylko te usługi, które posiadasz. Plex istnieje na rynku od kilku lat Aby stać się punktem kompleksowej obsługi z licencją na transmisje na żywo – A Bezpłatna telewizja z reklamami Model biznesowy – który nowy wpis może w końcu być w stanie zrealizować.

Ekran Discover, który jest obecnie w wersji beta, wyświetla treści z Disney Plus, HBO Max i Apple TV Plus.
Zdjęcie: Plex

Dostępna jest również nowa funkcja „Oglądaj z tych witryn”, która pomaga, jeśli wiesz, co chcesz obejrzeć, ale nie wiesz, gdzie to znaleźć. Dodaje sekcję do strony informacyjnej Filmy i TV, która pokazuje usługi transmisji strumieniowej, które oferują te treści. W niektórych wersjach aplikacji (dostępnych na urządzeniach takich jak Apple TV, Fire Stick, Roku, PlayStation, Smart TV itp.) Plex może przekierować Cię bezpośrednio do usługi przesyłania strumieniowego ze strony.

Oglądanie z tych witryn oznacza, że ​​nie musisz przeszukiwać wielu aplikacji, aby znaleźć konkretny program.

Lista usług przesyłania strumieniowego obsługiwanych przez Plex za pomocą tych funkcji jest, w prostych słowach, ogromna. Obejmuje wszystkie wielkie nazwiska, takie jak Hulu, Disney Plus, Netflix, Amazon Prime, HBO Max i Peacock, a także – bez żartów – prawie 150 innych (wielu z nich, jak Martha Stewart TV, o których nigdy nie słyszałem) . Zasadniczo, jeśli możesz legalnie przesyłać strumieniowo to, co oglądasz gdzieś w Internecie, Plex prawdopodobnie ci o tym powie, z kilkoma wyjątkami. I oczywiście możesz także pozwolić mu przeszukiwać biblioteki Plex w poszukiwaniu filmów z własnym hostingiem lub innych multimediów.

Zobacz, jak mały jest ten suwak.

Strona wsparcia Plex Mówi, że „nie wszystkie platformy umożliwiają wysyłanie użytkownika do odpowiedniej aplikacji rozgłoszeniowej”. Od Raporty na ReddicieWygląda na to, że jedną dużą platformą, która nie może wykonać tetheringu, jest Roku. Testowanie go na moim Apple TV wydawało się działać dobrze, ale bardzo jasne jest, że była to wersja beta. Mogę otwierać linki do Netflix, Hulu i Apple TV Plus, ale podczas próby otwierania linków do HBO Max i YouTube wystąpił błąd. Plex powiedział, że aplikacje nie zostały zainstalowane, mimo że były. W internetowej wersji Plex działał z prawie każdą platformą, o której mogłem pomyśleć (chociaż kiedy otworzyłem rzeczy na YouTube, zaprowadziło mnie to do strony wyników wyszukiwania dla tytułu, a nie do faktycznej strony samego filmu ).

Osobiście mogło to w końcu zmusić mnie do korzystania z Plex. Niedawno doświadczyłem tego, co firma niegrzecznie określa jako „walkę ze streamingiem”, podczas której moja żona i ja spędziliśmy godzinę zastanawiając się, co obejrzeć. Większość funkcji, które dodaje tutaj Plex, nie jest wyjątkowa – Apple TV ma wbudowane kompleksowe wyszukiwanie i pozwala utworzyć listę obserwowanych (chociaż te funkcje mają bardzo ograniczoną obsługę treści w serwisie Netflix). Google wykonuje przyzwoitą robotę, informując Cię o usługach, w których znajduje się program lub film, a inne platformy smart TV również mają uniwersalne funkcje wyszukiwania. Ale zdecydowanie fajnie byłoby mieć to wszystko w jednym miejscu i w stosunkowo zgrabnym interfejsie, który działa na wielu różnych urządzeniach.

Te funkcje powinny być swobodnie dostępne na większości platform, o ile korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Plex. Nie musiałem rejestrować się w programie beta, aby uzyskać do niego dostęp, ale być może będziesz musiał Postępuj zgodnie z instrukcjami Plex Aby znaleźć je zgodnie z Twoimi ustawieniami.

READ  Z przecieków wynika, że ​​PS5 Pro będzie miało „ultraspektralną rozdzielczość”