20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Płatna weryfikacja Elona Muska na Twitterze została wstrzymana po rozprzestrzenieniu się fałszywych kont

Zawieszenie

Twitter tymczasowo przestał pozwalać ludziom na rejestrowanie się w płatnej funkcji subskrypcji, która daje niebieskie znaczniki wyboru pośród napływu fałszywych kont, zaledwie kilka dni po uruchomieniu kontrowersyjnej funkcji.

Notatka do pracowników Twittera wysłana w czwartek wieczorem stwierdzała, że ​​​​podjęto decyzję o tymczasowym wyłączeniu subskrypcji Twitter Blue, nowej oferty 7,99 USD, która pozwala na umieszczenie na kontach niebieskiego znacznika wyboru. Zgodnie z notatką The Washington Post zatrzymanie miało „pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z podszywaniem się”.

Kilka nowych kont z niebieskim haczykiem pojawiło się w tym tygodniu podszywając się pod polityków, celebrytów i marki – w tym prezydenta Bidena – po uruchomieniu nowego programu w środę. Jest to część planu Elona Muska, aby stworzyć więcej strumieni przychodów po przejęciu witryny za 44 miliardy dolarów dwa tygodnie temu.

Szef moderacji treści Twittera rezygnuje

Fałszywe konto, które twierdzi, że jest gwiazdą koszykówki, LeBronem Jamesem, fałszywie napisało na Twitterze, że sportowiec prosi o umowę. „Tęsknię za zabijaniem Irakijczyków”, napisał na Twitterze kolejne fałszywe konto z niebieskim haczykiem, udając byłego prezydenta George’a W. Busha.

Fałszywe konto udające giganta narkotykowego Eli Lilly zebrało 1500 retweetów i ponad 10 000 polubień i pozostało online trzy godziny później w czwartek po południu. Rzecznik Eli Lilly powiedział The Post w czwartek, że są „w kontakcie z Twitterem, aby rozwiązać ten problem”.

Wygląda na to, że Twitter gra w walić w kret z fałszywymi kontami – niektóre zostały zawieszone do piątku, ale wiele pozostało online. Wdrażanie przez firmę nowych funkcji w produkcie subskrypcji Twitter Blue było trudne, a do czwartkowej nocy kilka osób zgłosiło, że opcja subskrypcji Blue zniknęła z ich aplikacji.

Twitter nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Płatna usługa weryfikacji Twittera jest dostępna tutaj. Co musisz wiedzieć.

Decyzja o wstrzymaniu nowego produktu premium pod Musk oznacza dwa tygodnie chaosu pod rządami nowego właściciela, najbogatszego człowieka na świecie, który jest również superużytkownikiem Twittera. Musk, który już widzi siebie jako dyrektora generalnego firm takich jak Tesla i SpaceX, szybko przystąpił do wdrażania zmian i w ostatnich dniach kilkakrotnie musiał się cofać.

W zeszłym tygodniu zwolnił prawie połowę z 7500 pracowników Twittera, zgłaszając obawy dotyczące zdolności firmy do kontrolowania dezinformacji i innych szkodliwych treści na stronie. W weekend firma próbowała ponownie zatrudnić niektórych z nich.

READ  S&P 500 i Nasdaq zamknęły się w piątek wyżej, ale spadają trzeci tydzień z rzędu

Grupy zajmujące się prawami obywatelskimi wezwały reklamodawców do zawieszenia kampanii na Twitterze i wiele z nich to zrobiło. Szereg dyrektorów opuściło firmę — być może przede wszystkim dyrektor ds. treści firmy, który w środę uczestniczył w publicznym spotkaniu na Twitter Spaces z Muskiem i reklamodawcami.

Reklamodawcy i pracownicy uciekają ze strachu: witaj na Twitterze Elona Muska

Musk nakazał również pracownikom powrót do biura, odwracając politykę firmy technologicznej, zgodnie z którą wszyscy pracownicy mogą trzymać się z daleka, co stwarza możliwość dalszych wyjazdów.

Podczas spotkania pracowników, które odbyło się wkrótce po ogłoszeniu polityki powrotu do biura, zamaskowany pracownik zapytał, czy firma ma konkretny cel na najbliższe kilka miesięcy.

Piżmo odpowiedział, zgodnie z transkrypcją spotkania Wysłane przez The Verge. Gdybyśmy tego nie zrobili i byłby ogromny ujemny przepływ środków pieniężnych, bankructwo nigdy nie byłoby wykluczone. To jest priorytet. Nie możemy skalować się do miliarda użytkowników i po drodze ponosimy ogromne straty”.

Twitter Blue to pierwsza poważna zmiana produktu Muska: remont systemu weryfikacji Twittera — otwierający proces dostępu do niebieskiego znacznika wyboru dla użytkowników, którzy byli gotowi zapłacić. Pierwotna wersja została przywrócona ponownie, ponieważ Musk wyraził obawy dotyczące jego projektu.

Ten rodzaj szybkiego wprowadzania produktu na rynek był szczególnie niepokojący dla pracowników zajmujących się prywatnością, z których niektórzy zrezygnowali z pracy w czwartek. Powiedzieli, że potrzebują pełnych przeglądów bezpieczeństwa wymaganych na mocy nakazu wejścia Twittera do Federalnej Komisji Handlu na początku tego roku, po zarzutach, że firma oszukańczo wykorzystywała numery telefonów i inne dane osobowe do celów reklamowych.

Organy regulacyjne w Europie, która ma surowsze przepisy dotyczące ochrony danych niż Stany Zjednoczone, bacznie przyglądały się w piątek szybkim zmianom na Twitterze. Irlandzka Komisja Ochrony Danych zaplanowała spotkanie z urzędnikami Twittera w poniedziałek, powiedział Washington Post rzecznik DPC Graham Doyle.

Irlandzcy regulatorzy planują porozmawiać z Twitterem na temat niedawnego odejścia głównego inspektora ochrony danych firmy, Damiena Kerana. Doyle powiedział, że przepisy UE wymagają, aby firmy zatrudniały konkretnego pracownika, a irlandzkie organy regulacyjne nie zostały powiadomione o odejściu urzędnika ds. ochrony danych, zanim zostało to zgłoszone w mediach. Irlandzki regulator planuje również wywrzeć nacisk na urzędników Twittera, czy po wyjeździe i demobilizacji w Irlandii można nadal podejmować ważne decyzje dotyczące przetwarzania danych osobowych użytkowników z UE.

READ  Przestój pracownika poczty prowadzi do aresztowań w sprawie kradzieży samochodów mięśniowych

Irlandia jest obecnie głównym organem ochrony danych, który nadzoruje Twitter w Europie. Ale jeśli firma nie będzie już podejmować tam ważnych decyzji, co jest znane jako „organizacja główna”, Twitter może być zmuszony do udzielania odpowiedzi poszczególnym organom regulacyjnym we wszystkich 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej, zwiększając obciążenie firmy związane z zapewnieniem zgodności. Biuro brytyjskiego komisarza ds. informacji również wydało w piątek oświadczenie, w którym stwierdziło, że nadal „monitoruje sytuację za pośrednictwem Twittera”. Zachęcał „każdy, kto ma obawy” do zgłaszania się do biura.

Prawodawcy amerykańscy również zwracają uwagę na walkę na Twitterze pod rządami Muska. W piątkowe popołudnie Edward J. Felietonista Washington Post, Jeffrey Fowler Utwórz konto Podszywanie się pod Markeya w tym tygodniu, za zgodą senatora, opłaciło niebieski haczyk.

„Wygląda na to, że ze względu na luźne praktyki weryfikacji na Twitterze i wyraźne zapotrzebowanie na pieniądze każdy może zapłacić 8,00 USD i podszywać się pod kogoś na twojej platformie”, mówi wiadomość Markeya. Sprzedawanie prawdy jest niebezpieczne i niedopuszczalne.

W nocy Musk napisał na Twitterze, że witryna miała najwyższy poziom aktywnych użytkowników w czwartek

Musk miał kłopoty z podszywaniem się pod konto w zeszły weekend, kiedy wiele osób zmieniło nazwisko online, by udawać miliardera. Do czwartku miał tweet link Twitter zaktualizował swoje zasady i powiedział: „Konta angażujące się w parodię muszą zawierać„ parodię ”w swoich nazwach, a nie tylko w biosie”.

Wewnętrzna notatka na Twitterze mówi, że gdy Twitter Blue jest wstrzymany, dotychczasowi użytkownicy nadal będą mieli dostęp do funkcji subskrypcji.

W jednym z przykładów nadużycia konto z niebieskim znacznikiem wyboru, które udaje, że należy do nominowanej do gubernatora Arizony Carrie Lake, tweetowało zwycięstwo w czwartek, twierdząc, że tak. Zdecydowałem, że to prawda.

Ale konto, zatytułowane TheRealKariLake, nie jest oficjalnym kontem kandydata. A wyścig o kolejnego gubernatora Arizony jest wciąż przedwczesny — Flick, kandydat Republikanów, jest w zaciętym wyścigu z Demokratką Katie Hobbs.

READ  FBI twierdzi, że sztuczna inteligencja jest wykorzystywana do „sextorsji” i nękania

Użytkownicy mogą kliknąć niebieski znacznik wyboru i sprawdzić, czy konto zostało opłacone w celu weryfikacji, czy było częścią starego oprogramowania Twittera, ale trudno powiedzieć inaczej. (Poczta również Wygląda na to, że w wyskakujących okienkach z opisem niebieskich znaczników wyboru występuje błąd — czasami wyświetlają one konta jako „podświetlone”, gdy zamiast tego są wypłacane).

Wygląda na to, że istnieją inne błędy w nowej usłudze – fałszywe konto Lake wyświetlało się z niebieskim znacznikiem wyboru dla niektórych użytkowników, ale nie dla innych.

Twitter zweryfikowany w kilka minut, udając komika i senatora

Fałszywe konta Jamesa, Busha i Eli Lilly zostały zawieszone. Ale konta podszywające się z niebieskimi znacznikami wyboru dla innych firm i znanych osobistości pozostały online w piątek rano.

Ponadto firma poinformowała w swojej wewnętrznej notatce, że doda szary „oficjalny” tag do kont reklamodawców.

Na początku tego tygodnia firma wydawała się wystawiać drugą ocenę, aby wskazać, czy rachunki są oficjalne, ale szybko ją wycofała.

Musk napisał w środę na Twitterze, że powiedział:zabiłem jąi CEO Twittera jaśniejszy Następnie firma skoncentrowała się na używaniu odznak dla „podmiotów rządowych i komercyjnych”, a nie dla osób fizycznych.

„Oprócz tego, że jest to estetyczny koszmar, gdy patrzy się na kanał na Twitterze, jest to po prostu inny sposób na stworzenie dwupoziomowego systemu” – powiedział Musk podczas Twitter Spaces w środę. „Nie dotyczył podstawowego problemu posiadania zbyt wielu podmiotów, które można uznać za oficjalne lub mieć stare niebieskie znaczniki wyboru”.

Podszywanie się pod konto może prowadzić do dalszych nieporozumień między markami reklamującymi się na Twitterze a firmą. Akcje Eli Lilly i Lockheed Martin, z których obaj podszywali się na Twitterze, spadły w piątek o ponad 5%.

Nawet prawdziwe oficjalne konta zauważyły ​​chaos w piątek na Twitterze. Oficjalne konto Departamentu Zasobów Naturalnych Stanu Waszyngton ćwierkanie„Aktualizacja: pożar Twittera osiągnął 44 miliardy akrów i wynosi 0%”.

Drew Harwell przyczynił się do powstania tego raportu.