14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Plan wystrzelenia statku kosmicznego w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego zawiera komentarz dotyczący ochrony środowiska

Plan wystrzelenia statku kosmicznego w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego zawiera komentarz dotyczący ochrony środowiska

On gra

Urzędnicy SpaceX mają nadzieję wystrzelić i wylądować swoje ogromne, wysokie na 492 stóp rakiety Starship-Super Heavy aż 44 razy w roku w Kennedy Space Center NASA.

Jednak Susan Palma, mieszkanka Titusville od 40 lat, obawia się, że dalszy rozwój Przylądka jeszcze bardziej zakłóci naturalny przepływ wody i zasolenie zagrożonej laguny Indian River. W środę wzięła udział w spotkaniu środowiskowym na temat potencjalnego wpływu statku kosmicznego, uzbrojona w pisemne oświadczenie ostrzegające o niebezpieczeństwach związanych z niebezpiecznymi materiałami i negatywnym wpływem na zwierzęta w wyniku zanieczyszczenia powietrza, światła i hałasu.

„Przeprowadziłem się nad rzekę w 2011 roku. W ciągu trzech lat moje nabrzeże przestało być słone i stało się martwe. I nadal jest martwe. Nie ma trawy. Nie ma roślin. Nie ma już manatów” – powiedziała Palma.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

„To jest martwe. Jest brązowe. Śmierdzi. Jest mroczno i ​​błotniście. Tak jest od 10 lat. Już myślę o wyjściu. Jeśli zaczną rozbudowywać centrum kosmiczne, a nie zamierzają aby zwrócić uwagę na środowisko (wpływ), prawdopodobnie odejdę.” .

W środę w ośrodku Radisson Resort w porcie na przylądku Canaveral zorganizowano dwa dni otwarte poświęcone potencjalnemu wpływowi superciężkiego statku kosmicznego na środowisko. Federalna Administracja Lotnicza zbiera komentarze na temat planu SpaceX dotyczącego przeniesienia ogromnego systemu rakietowego na Pad 39A.

Grupa ekspertów obecna na tym wydarzeniu zadawała indywidualne pytania na ośmiu stanowiskach umieszczonych na billboardach w sali konferencyjnej. FAA jest agencją wiodącą zajmującą się Oświadczeniem o oddziaływaniu na środowisko. Inne uczestniczące agencje federalne: NASA, Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, Straż Przybrzeżna, Służba ds. Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych oraz Służba Parków Narodowych.

READ  Czy Twój nos pomaga Ci wybrać przyjaciół?

W czwartek FAA zbierze uwagi podczas podobnego publicznego spotkania dotyczącego pojazdu Starship-Super Heavy, które odbędzie się w godzinach 18:00–20:00 w obiekcie konferencyjnym Debus w kompleksie turystycznym Kennedy Space Center.

Następnie w poniedziałek w godzinach 18:00–20:00 odbędzie się wirtualne spotkanie. Więcej szczegółów:

  • Powiększ adres URL: https://us06web.zoom.us/j/89402979916
  • Identyfikator spotkania Zoom: 894 0297 9916
  • Opcjonalne numery kontaktowe: 833-928-4608, 833-928-4609 lub 833-928-4610.

FAA stwierdziła, że ​​wirtualne spotkanie będzie obejmować „odtwarzaną automatycznie prezentację za zamkniętymi drzwiami, opisującą cel spotkań ustalających zakres, harmonogram projektu, możliwości zaangażowania społecznego, podsumowanie proponowanych działań i alternatyw oraz podsumowanie zasobów środowiskowych obszar.”

Oprócz wystrzelenia SpaceX proponuje wylądowanie superciężkich dopalaczy i statków kosmicznych na lądowisku 39A oraz na statkach bezzałogowych na Oceanie Atlantyckim; – Wystrzelenie bardzo ciężkich silników dopalających do Oceanu Atlantyckiego w odległości co najmniej 5 mil morskich od brzegu; Statki kosmiczne przebywają na otwartym oceanie pomiędzy 55 stopniem szerokości geograficznej południowej a 55 stopniem szerokości geograficznej północnej.

Urzędnicy SpaceX chcą zbudować superciężką wieżę wychwytującą na lądowisku 39A wraz z znajdującymi się na miejscu urządzeniami do wytwarzania i przechowywania paliwa, wieżą chłodniczą, jednostką separacji powietrza i systemem zalewania, jak podano w arkuszu informacyjnym FAA.

Przeprowadzona przez NASA w 2019 r. ocena środowiskowa przyszłych operacji Starship-Super Heavy wykazała, że ​​starty nie będą miały znaczącego wpływu na środowisko biologiczne ani fizyczne na lądowisku 39A.

Przedstawiciele SpaceX mają również nadzieję rozpocząć wystrzeliwanie rakiet Starship-Super Heavy do 2026 roku ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral. Siły Powietrzne wspólnie z NASA, Federalną Administracją Lotniczą i Strażą Przybrzeżną przygotowują oświadczenie o oddziaływaniu statku kosmicznego na środowisko.

W zeszłym tygodniu załogi załadowały części wieży startowej Starship na barkę w Turn Basin w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego w celu wysyłki do bazy SpaceX Starbase w Brownsville w Teksasie.

READ  Naukowcy odkryli gigantyczną tropikalną masę wody na środku Oceanu Atlantyckiego

Mieszkaniec Rockledge, Brad Whitmore, wziął udział w dniach otwartych w środowe popołudnie. Mieszka w 105-letnim, zabytkowym domu na południe od wioski Cocoa i twierdzi, że w ciągu ostatniego roku dudniące wibracje powstałe podczas startu rakiety SpaceX Falcon 9 na południowo-wschodnich trajektoriach mogły spowodować popękanie tynku na suficie i ścianach jego domu. Powiedział, że inni wyrażają podobne obawy dotyczące konstrukcji w jego sąsiedztwie w pobliżu jeziora.

„(Częstotliwość startów) będzie w przyszłości znacznie wzrastać. Będzie to obejmowało przejście od samolotów, które w większości są Falconami 9, do włączenia większej liczby Falconów Heavy i większych rakiet, takich jak SLS, Starship i Blue Origin” – powiedział.

„Falcon 9 może przejść od „ledwo go słychać” do „trzęsie moim domem” – moje okna się trzęsą i trzęsą, a rzeczy na moim biurku drżą i poruszają się” – powiedział.

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z Nealem [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad lepszym pokryciem branży i premier na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.