14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pierwsze zdjęcie Hubble’a wykonano w nowym trybie sygnału żyroskopowego

Pierwsze zdjęcie Hubble’a wykonano w nowym trybie sygnału żyroskopowego

Po promie kosmicznym Atlantyda Naprawa odjazdowa Kosmicznego Teleskopu Hubble’a (HST) W maju 2009 r. zakończenie programu STS oznaczało, że HST musiał radzić sobie sam, bez perspektyw na dalsze misje naprawcze. Najsłabszym punktem okazały się żyroskopy – tylko trzy z sześciu działały do ​​24 maja 2024 r., kiedy to jeden z nich uległ awarii i nie można było go już zresetować. Aby jak najlepiej wykorzystać pozostały czas życia HST, NASA zdecydowała się powrócić do pracy z jednym żyroskopem, z największą liczbą Najnowsze wyniki obrazowania Okazuje się, że umożliwia to HST Powrót do swojej misji naukowej.

Chociaż zespół HST pracował już wcześniej z mniejszą liczbą żyroskopów, oczekując na (znacznie opóźnioną) czwartą misję serwisową w 2009 roku, tym razem wydaje się, że taka pomoc nie nadejdzie. Chociaż HST jest nadal bardzo skuteczny, nawet po niedawnym świętowaniu 34. rocznicy jego obecności w kosmosie, nadal tak jest Dużo dyskusji O tym, czy można zorganizować kolejną misję serwisową lub czy HST zostanie usunięty z orbity w ciągu kilku lat. Ostatnio ludzie lubią [Jared Isaacman] Zaproponowali pomysły na misję służbową STS, m.in [Jared] Zaproponował nawet, że za całą usługę zapłaci z własnej kieszeni.

Chociaż istnieje argument, że Crew Dragon jest kiepskim zamiennikiem promu ze swoją dużą ładownią, śluzą powietrzną i robotycznym ramieniem, obiecujące jest to, że przynajmniej na razie HST może robić to, co potrafi najlepiej, przy kilku kompromisach. Chociaż możemy zobaczyć, że misja serwisowa 5 odbędzie się w pewnym momencie, zanim ostatni żyroskop zgaśnie.