1 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pierwsza dama Ukrainy Olena Żeleńska opisuje straty wojenne swojej rodziny

Pierwsza dama Ukrainy Olena Żeleńska opisuje straty wojenne swojej rodziny

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

W rzadkim wspólnym wywiadzie telewizyjnym ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski i Pierwsza Dama Olena Zełenska powiedzieli, że rosyjska inwazja na Ukrainę „rozerwała” ich rodziny, tak jak zrobiła to z milionami innych rodzin w całym kraju.

Zełenska, która ma dwoje dzieci z prezydentem Ukrainy w czasie wojny, przyznała, że ​​prawie nie widziała Zełenskiego od czasu, gdy prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał wojska na Ukrainę. Powiedziała, że ​​od tego czasu ona i jej mąż komunikują się głównie przez telefon.

„Nasza rodzina była rozdarta, jak każda inna ukraińska rodzina” – powiedziała Zełenska. „Żyje swoją pracą. Nie widzieliśmy go w ogóle od dwóch i pół miesiąca.”

Jednak Zełenska szybko odrzuciła pogląd podniesiony przez ankietera z ukraińskiej telewizji ICTV, że wojna „zasadniczo wyobcowała jej męża”.

„Nikt nie odbiera mi męża, nawet wojna” – odpowiedziała Zełenska.

Wywiad To już drugi raz para, która wyszła za mąż w 2003 roku, pojawiła się razem od czasu rosyjskiej inwazji 24 lutego. Siedząc, Zelenska powiedziała, że ​​jest „wdzięczna” za ich wspólny występ w telewizji, ponieważ oznaczało to, że mogą w końcu spędzić razem czas.

– Randka w telewizji, dziękuję – zażartowała. Obok niej Zełenski skinął głową.

Kim jest Olena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy i żona Włodzimierza Zełenskiego?

Na początku wojny Zełenski powiedział, że jest „celem nr 1” Rosji, a jego rodzina jest „celem nr 2”.

„Chcą zniszczyć Ukrainę politycznie, niszcząc głowę państwa” Powiedział Ukraińcom Jednak w przemówieniu wygłoszonym w lutym odmówił ucieczki. Zamiast tego Zełenski wyszedł na ulice stolicy, publikując wyzywające filmy w mediach społecznościowych, które przyniosły mu powszechną pochwałę, podczas gdy jego żona i dzieci zebrały się w nieznanym miejscu dla ich bezpieczeństwa.

READ  Godzina dla Ziemi: dlaczego ludzie na całym świecie wyłączają dziś światło

W trakcie wywiadu Zełenska powiedziała, że ​​pamięta, jak obudziła się, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na „dziwne dźwięki”, i zauważyła, że ​​jej męża nie ma przy jej boku. Zełenski już nie spał iw sąsiednim pokoju w garniturze.

„Zaczęłam”, wspomina, jak powiedziała jej przed wyjazdem – słowa, które wypowiedziała, pozostawiły ją w stanie „zmartwienia i oszołomienia”.

Wojna podniosła rangę ukraińskiego prezydenta, który przez większość nocy robił przemówienia wideo do Ukraińców i przemawiał w parlamentach na całym świecie. Prawie pojawił się na imprezach od mojej Grammy do Festiwal Filmowy w Cannes który został otwarty w zeszłym tygodniu.

Zanim trzy lata temu został prezydentem, Zełenski był komikiem i aktorem, który grał prezydenta na ekranie. 44-latek użyczył również głosu niedźwiedzia Paddingtona, aw 2006 roku wygrał ukraińską wersję „Dancing with the Stars”.

44-letnia Zełenska jest scenarzystką i od czasu rosyjskiej inwazji rzadko widuje się ją publicznie. Po raz pierwszy widziany wcześniej w maju, kiedy Ukraina obchodziła Dzień Matki, Spotkanie na Zachodniej Ukrainie z Pierwszą Damą USA Jill Bidenktóry przekroczył granicę ze Słowacji.

Co wiesz o Wołodymyrze Zełenskim, szefie ukraińskiej telewizji, który został przywódcą wojennym?

„Rozumiemy, co trzeba zrobić, aby dostać się tutaj w czasie wojny, kiedy codziennie dzieje się akcja wojskowa, syreny wyłaniają się codziennie, nawet dzisiaj” – powiedziała Zełenska. na czas.

„Naród Stanów Zjednoczonych stoi po stronie narodu Ukrainy” – powiedział jej Biden.

Zełenski i jego żona pojawili się w telewizji, gdy Rosja starała się odzyskać siły na Ukrainie po ciężkich stratach. Szanse na zwycięstwo sił Władimira Putina gwałtownie maleją – pomimo wczesnych przewidywań, że Moskwa odniesie zwycięstwo w dużej mierze niekwestionowane, Donosił Washington Post.

„Złamaliśmy grzbiet największej lub jednej z najpotężniejszych armii na świecie” – powiedział Zełenski rozmówcom.

READ  Dając szansę alternatywnemu rządowi, Auerbach odracza rozwiązanie Knesetu do poniedziałku

Podczas godzinnego wywiadu z parą Zełenska miała nadzieję, że po zakończeniu wojny będzie mogła wrócić do koncentrowania się na kwestiach dotyczących ukraińskich kobiet, takich jak nierówność płac.

„Po zwycięstwie będziemy pamiętać bohaterstwo naszych ukraińskich kobiet” – powiedziała.