20 kwietnia, 2024

Pierre-Emile Hojbjerg wzywa Antonio Conte do „szczegółów” po wybuchu Tottenhamu

Pomocnik Tottenhamu Hotspur, Pierre-Emile Hojbjerg, wezwał Antonio Conte do „wyjaśnienia” swojej krytyki zespołu Tottenhamu po jego tyradzie po Southampton.

Conte nazwał graczy Spurs „samolubnymi” i zakwestionował ambicje i kierunek klubu w 10 minutach podczas sobotniej konferencji prasowej po meczu.

Tottenham stracił wyrównanie w 93. minucie w remisie 3:3 z St Mary’s, prowadząc 3:1 w drugiej połowie.

Zapytany o komentarz swojego głównego trenera, Hojbjerg – który przemawiał podczas pełnienia obowiązków reprezentacyjnych w Danii – powiedział: „Myślę, że wszyscy to widzieliśmy. Wygłosił bardzo szczerą i szczerą konferencję prasową. jeśli dojdziesz do ćwierćfinału mojej ligi.” Mistrzowie Europy i jeśli jesteś w półfinale Pucharu Anglii.

„Wynika to z faktu, że niestety nie osiągnęliśmy wyników, jakich chcieliśmy jako zespół i jako klub. Nadal jesteśmy tam, gdzie chcemy i musimy być w Premier League. Ale tak, to trudne.

„Rozumiem, że jeśli chcesz odnieść sukces jako zespół, potrzebujesz 11 facetów zaangażowanych w projekt i kulturę. Ale myślę, że musi pokazać, jak się czuje przed tobą jako gracz, który może zacząć mierzyć i zważ”.

Tottenham zajmuje obecnie czwarte miejsce w Premier League, dwa punkty za piątym Newcastle, ale rozegrał jeszcze dwa mecze.

Zespół Conte został wyeliminowany z 1/8 finału Ligi Mistrzów przez Milan na początku marca i opuścił FA Cup w fazie piątej rundy po porażce 1: 0 z Sheffield United.

„Trener nie jest zadowolony i to właśnie od niego wziąłem” – dodał Hojbjerg.

„Robisz wszystko, co możesz, aby go zadowolić. To, co wiem o sobie, to to, że jestem uczciwym zawodnikiem. Jestem zawodnikiem, który zawsze daje z siebie 100 procent zespołowi.

„Jeśli to właśnie widzi, musisz być trochę bardziej subtelny, abyś jako gracz mógł potraktować to poważnie”.

(Zdjęcie: Getty Images)