15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

’Patrzeć!  Jestem kolorowy na ścianach!

’Patrzeć! Jestem kolorowy na ścianach!

Skocz do: trudne dowody | dzisiejszy temat

Czwartek z łamigłówkami — bardzo podziwiam projektantów, którzy potrafią spojrzeć na dziwną stronę języka angielskiego i powiedzieć: „Hej. To dziwne. Ułóżmy to w puzzle!”, a potem faktycznie sprawiają, że to działa, pozornie bez wysiłku.

Prawda jest taka, że ​​nie jest to łatwe, jak podkreślają Adam Wagner i Brock Hosk w poniższych notatkach twórców. Rozwijanie motywu, aż każdy jego skrawek błyszczy, a następnie wypełnianie wokół niego, tak aby wszystko inne błyszczało, zajmuje dużo — cóż, błyszczy, ale nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, że dobrzy budowniczowie wykonują swoją pracę.

Możesz zobaczyć wysiłek włożony w tę zagadkę, od motywu, przez opakowanie, po wskazówki. To dobra krzyżówka do wypróbowania, jeśli wchodzisz na czwartkowe terytorium, zwłaszcza jeśli lubisz gry słowne (z małą literą „w”) tak samo jak ja.

1a. Slangowe określenie „Zgadza się!” jest faktem. Tylko jedno słowo. Jeśli naprawdę chcesz zaimponować swoim dzieciom lub wnukom, kiedy powiesz im coś, w co nie wierzą, po prostu powiedz: „Nie ma sufitu!” Zwykle oznacza to „Nie kłam!” I wiesz, że to prawdopodobnie ich uciszy.

8a. Klucz do „miękkiego otwierania”? Sugeruje się otwarcie przyrostka „-soft”. Odpowiedź brzmi MICRO, jak w MICROsoft.

13A / 14A. Szybka lekcja języka tutaj: „Zawartość marca” nazywa po hiszpańsku wodę AGUA. Podobnie „zawartość mer” nawiązuje do francuskiego słowa oznaczającego wodę, EAU.

31a. Nora Lum to aktorka, muzyk i komik najbardziej znana jako Awkwafina. Wśród jej wielu innych osiągnięć, jej program „Awkwafina Is Nora From Queens” ma zabawną scenę z Natashą Lyonne o rozjaśnianiu jej włosów i opublikuję ją tutaj, jeśli nie złamie moich standardów. To tylko wyszukiwanie w YouTube.

50 za. Uwielbiam wpis YOU WHAT, który dzisiaj debiutuje. Jest odpowiedzią na ideę „Patrz! pomalowałam ściany! „

READ  Chrissy Teigen ogłasza, że ​​ona i John Legend spodziewają się kolejnego dziecka

1 dzień Nie takie oszustwo. Wiedza, jak „zmusić” kogoś (przestań!) zobaczyć, jak uciec.

22 dzień Pomyślałem, że to bardzo sprytne. Kiedy myślisz „skręcenie tricepsa”, prawdopodobnie myślisz o ćwiczeniach, ale te loki to WŁOSY NA RAMIONACH.

28 d. ERHU po raz pierwszy pojawia się jako odpowiedź na „chiński instrument dwustrunowy”.

32 d. Zdaję sobie sprawę, że ludzie muszą dać upust swoim emocjom, zwłaszcza tym, jak się sprawy mają w dzisiejszych czasach, ale po raz pierwszy słyszę (i najwyraźniej w New York Times Crossword) o RAGE ROOMS. Uciekałem z pokoi ewakuacyjnych, wiem, że są miejsca, w których można rzucać toporami w cel, ale czy zniszczyłbyś całe pomieszczenie młotami? To szczególny poziom katharsis. Ponadto w kręgach budowlanych nazywa się to rozbiórką, a ludziom się za to płaci, więc idź po swojej stronie.

Dziś pracujemy z synonimami (i NIE rebusy dla niektórych analityków). To samo słowo jest wprowadzane w każdym wpisie podmiotu dwukrotnie, a odpowiedzią jest niepowiązany rzeczownik lub czasownik, który można podzielić na dwie części. Każda część jest równoznaczna z instrukcją.

Nie widzisz tego? Spójrzmy na 16A, gdzie dowodem jest „Tease / Tease”. Odpowiedź to PIECZONE ŻEBERKA. Zarówno RIB, jak i ROAST są synonimami słowa „tease”.

Ponownie: na 54A przełącznik to „Quit/Quit”, a odpowiedź to DROP KICK. Opuszczenie zajęć oznacza „rezygnację”, a kopnięcie uzależniającej substancji oznacza „rezygnację”.

Brok Hosek: Uwielbiam, kiedy patrzę na najnowszą krzyżówkę New York Timesa i widzę imię Adama, ponieważ często trafiam na temat, który nie przyszedłby mi do głowy w najśmielszych snach. Nigdy tego nie zapomnę Niedziela Lub, oczywiście, temat we wskazówkach Czwartek.

Żadne z nas tego nie pamięta, ale okazało się, że skontaktowałam się z Adamem, aby ułożyć jej pierwszą łamigłówkę z New York Timesa! Jestem bardzo podekscytowany, że jedno z fajnych dzieciaków współpracowało ze mną.

Co za współpraca! Ciężko pracowaliśmy nad tą zagadką. Każdy pojedynczy element był o całe państwo większy niż suma jego twórców. Temat bardzo różni się od oryginalnej melodii Adama (bez której oczywiście nie byłoby nas nigdzie). Przeanalizowaliśmy dziesiątki opcji dla każdego zakątka sieci i dokładnie je przeanalizowaliśmy – wskazówki, że są one w dużej mierze utrzymywane w druku! Najlepszą wskazówką w tej układance jest 22-Down Adama, a moim drugim ulubionym jest 50-Across Adama. Być może w związku z tym ostatnim zasmuciła mnie utrata tropu Abi Adama z oryginału, który był „najczęstszą pracą mężczyzn w Ameryce”.

Adama Wagnera: Rozumiem, że będę dzielić drugie imię z Brooke, która jest także moim ulubionym twórcą puzzli. Wow, praca z jej życiem aż do rozgłosu.

Nie tylko rutynowo wypełnia tę łamigłówkę wypełnieniem (ERHU! RAGEROOMS!) Absolutnie idealna współpraca.

Poza tytułem, moją drugą ulubioną rzeczą w tej układance jest ludzkość tematu. Bez kodu, bez ChatGPT, tylko dwóch przyjaciół wysyłających do siebie SMS-y typu „jakie słowa mają – synonimy?”

Moje ulubione motywy przewodnie, których brakowało w cięciu, to „Punch/Punch” zespołu POP HIT i „Fight/Fight” zespołu SPARROW. Wszystkie są wasze, ghostwriterzy!

The New York Times Crossword ma otwarty system przesyłania, a łamigłówki można przesyłać online.

READ  Członek ASTRO umiera w wieku 25 lat - Billboard

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię Jak zrobić krzyżówkę.

Prawie gotowe z rozwiązaniem, ale potrzebuje pliku trochę Więcej pomocy? Jesteśmy z Tobą.

Uwaga spoiler: Abonenci mogą zerknąć na klucz odpowiedzi.

Czy próbujesz wrócić do głównej strony gry? Możesz go znaleźć tutaj.