13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pasek adresu przeglądarki Chrome wygląda jak wyszukiwarka Pixel Launcher z przeprojektowanym wyglądem

Pasek adresu przeglądarki Chrome wygląda jak wyszukiwarka Pixel Launcher z przeprojektowanym wyglądem

Ze względu na dużą bazę użytkowników Google Poważne zmiany zdarzają się rzadko do jego interfejsu przeglądarki. Istnieje jednak jeden plan przeprojektowania w celu „zaktualizowania” Chrome Omniboksa na Androida, a efekt końcowy wygląda bardzo podobnie do Pixel Launchera.

Aktualizacja 12/10: Od września Google pracuje nad przeprojektowaniem paska adresu i obecnie przeprowadza testy A/B na większą skalę. Jedno z moich urządzeń otrzymało go normalnie w aktualnej stabilnej wersji (Chrom 108), chociaż jest również publikowany w wersji beta (v109). Firma nie zobowiązała się do wprowadzenia na rynek, ale szeroka dostępność to dobry znak.

Po używaniu go przez kilka ostatnich dni uderza mnie to, jak bardzo wygląda to na zunifikowane wyszukiwanie Pixel Launchera, które właśnie się pojawiło Androida 13 QPR1. Podobieństwo może być dość denerwujące i pomyślałem, że nawigowałem do niewłaściwego ekranu.

LR: Pixel Launcher, obecny Chrome, nowy Chrome

Pola wyszukiwania, które nie mają ramek, zawierają kolorową wersję logo „G” i skróty głośności/obiektywu po prawej stronie. Układ menu jest również identyczny, z ikoną po lewej stronie i strzałką po drugiej stronie.


Oryginał 22.09: Kiedy Chrome został wprowadzony na rynek w 2008 roku, charakterystycznym aspektem projektu było to, że było tylko jedno pole do wprowadzania/wyświetlania adresów URL i wyszukiwania w Internecie. Google nazwał to pudełko omniboksem, aw ostatnich latach pracował nad zwiększeniem jego użyteczności, dodając „Akcje Chromektóry łączy się z głównymi ustawieniami przeglądarki. To łączy się z tym, jak pudełko wyświetla już szybkie odpowiedzi na wybrane zapytania i obrazy.

Ponieważ przeglądarka Chrome ma co najmniej 105 wersji (obecnie jest stabilna), dostępna jest flaga o nazwie „Wizualizacja aktualizacji omniboksu”. dostępne tylko na Androida, chrome://flags/#omnibox-modernize-visual-update „Wyświetli nowy interfejs użytkownika, który jest wizualnie odświeżony”.

READ  Discord eliminuje programistów i serwery emulatorów Nintendo Switch

Chrome 108 (Kanarek) oferuje najbardziej zaawansowany projekt z trzema „włączonymi” wariantami oprócz opcji globalnej.

Obecny projekt to bardzo przejrzysta lista adresów URL i sugestii wyszukiwania. Tak naprawdę nie zmienia się to wraz z regeneracją, ale każde trafienie jest umieszczane na karcie (z ciemnym tłem), aby przedmioty się wyróżniały. Dodatkowo górne i dolne karty mają zaokrąglone rogi. Ten projekt trochę przypomina Ujednolicone wyszukiwanie Pixel Launcher To jest w Androidzie 13 QPR1 Beta. Spójność to ciekawe podejście.

Tymczasem wariant / flaga „Brak aktywnego wielokolorowego kwadratu” w interesujący sposób usuwa pojemnik w kształcie pigułki, aby uzyskać wygląd, który naprawdę naśladuje wyszukiwanie Pixel Launcher.

W opisie Google wyraźnie mówi, że „Ten tag dotyczy kroku 1 w planie odnowienia Clank Omnibox”. Sugeruje się, że Google zaplanował więcej, co może również wpłynąć na funkcjonalność omniboksu.

Podobnie jak w przypadku wszystkich tagów, przeprojektowanie omniboksu Chrome na Androida może w rzeczywistości nie działać. Jednak wizualnie jest to mniej odejście niż jest Podwójny/podwójny chromwięc szanse są zdecydowanie większe.

Więcej o Chrome:

Dzięki RKBDI i Michael!

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości: