18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Indie walczyły z powrotem do 338-7 na pniakach pierwszego dnia ponownie zaaranżowanego testu w Edgbaston

Pant dociera do stulecia i dodaje Jadeja 83, gdy Indie walczą o osiągnięcie 338-7 na pniakach przeciwko Anglii

Rishabh Pant był obrońcą Bazballa na długo przed tym, zanim Brendon McCullum wymyślił tę koncepcję, a ten nowoczesny pałkarz testowy dał Anglii przedsmak ich własnego lekarstwa z ekscytującym pokazem mrugnięcia pierwszego dnia ostatniego przeorganizowanego testu.

Po raz kolejny był to wysokooktanowy test krykieta w najlepszym wydaniu, gdy Pant uratował Indie z niepewnej sytuacji i zapewnił, że kontynuowali tam, gdzie przerwali w zeszłym sezonie z Anglią, zanim nagle udali się do domu przed ostatnim testem serii, którą nadal prowadzą 2-1 .

Poza tym Pant, który zdobył szybką rekordową pozycję 222 dla szóstej bramki, który zajął tylko 38,3 zawyżonego wyniku i odwrócił ten test do góry nogami, ten test do góry nogami często przez lata był cierniem dla angielskiej drużyny w Ravindrze Jadeja.

Indie walczyły z powrotem do 338-7 na pniakach pierwszego dnia ponownie zaaranżowanego testu w Edgbaston

Bant osiągnął swój trzeci wiek w meczu z Anglią z zaledwie 89 piłkami, najszybszymi w historii Edgbaston, zanim zginął próbując zmiażdżyć Joe Roota w Birmingham, podczas gdy Jadeja wciąż tam był w wieku 83 lat, kiedy Ben Stokes i jego zespół w końcu dotarli do kolejki górskiej. Koniec.

Oczywiste jest, że Anglia nie jest jedyną, która próbuje zmienić kształt krykieta testowego. Tak jak Jonny Bairstow dokonał nadzwyczajnych dwustu w ostatnich dwóch testach, Pant zaprezentował teraz oszałamiający pokaz kontrolowanych i agresywnych umiejętności z podręcznika gry Twenty20.

Dopiero gdy Root przyłapał go na próbie ponownego rozbicia sześciu z rzędu, Galeria Pant się skończyła i Anglia odzyskała kontrolę.

Indie zakończyły zapierający dech w piersiach dzień w 338 dla siedmiu z zaledwie 73, z pełną imprezą Edgbaston z wyjątkową rozrywką pomimo prawie dwugodzinnej przerwy na deszcz.

Jak Indie potrzebowały spodni? Dla Anglii, na szczycie ogromnej fali po przegranej 3-0 z Nową Zelandią, rozpoczął się perfekcyjnie, gdy Stokes ponownie zakwestionował konwencjonalne myślenie, najpierw rzucając w kręgle.

Stokes nie uważał za bardzo, że w Edgbaston iw tych okolicznościach wystarczy, by kibicować swoim krawcom.

Chodziło raczej o to, że Anglia, podobnie jak ich jednodniowe odpowiedniki, wolałaby gonić ich teraz w pogoni za zwycięstwem, tak jak zrobili to już w tym sezonie w Lords, Trent Bridge i Headingley. Widzą, że nie ma większego celu, niż mogą osiągnąć i nie jest im trudno go osiągnąć.

Wyglądało to na wielki cios, kiedy Jimmy Anderson wrócił z nową piłką po tym, jak przegrał w zeszłym tygodniu zwycięstwo Heddingleya, wykonując dwa wczesne cięcia, zanim letni spotter z Anglii, Matthew Potts, wykonał dwa kolejne cięcia, w tym kluczową skórę głowy Virata Kohli, po przerwie. .

Pant złamał sześć cztery i sześć jednego z angielskich wirników Jacka Leacha, aby nadać rozpędu

Pant złamał sześć cztery i sześć jednego z angielskich wirników Jacka Leacha, aby nadać rozpędu

Cóż za wstęp do testu botów krykieta. Zrobił 14 bramek przeciwko Nowej Zelandii, w tym trzykrotnie w głowę Kane’a Williamsona, a teraz dodał kolejne wielkie nazwisko, gdy Kohli rzucił się w jego kikuty, próbując spuścić piłkę na 11. Były kapitan Indii czekał długo na międzynarodowe stulecie, które sięga końca 2019 roku.

Kiedy Anderson zrozumiał ruch i odbił się od płaskiego pokładu Edgbastona, Shreyas Iyer z pomocą Sama Billingsa twierdził, że India 98 jest na pięć i wyglądało na to, że nowy wyścig Anglii Gold Race będzie kontynuowany.

Pant miał inne pomysły. Edgbaston znajdował się pod chmurami, a reflektory były włączone, a Indie były oblężone, ale jak zareagował ten talent kasowy? Zwalczając Andersona od samego początku i dając się złapać w niebezpieczeństwo, jakie stwarza Anglia.

READ  Roquan Smith zleca transakcję od Chicago Bears

Kwitnąca zabawa w Indiach mogła z łatwością zostać zniszczona, gdy Jadeja pokonał Stuarta Broada i wpadł na piątkę, ponieważ Root nie był pewien, czy celnie złapał.

Szybkie kręgle Matt Potts (po prawej) i James Anderson zajęli między sobą wszystkie pięć bramek

Szybkie kręgle Matt Potts (po prawej) i James Anderson zajęli między sobą wszystkie pięć bramek

Niepewność w Anglii przyczyniła się do delikatnego sygnału, by nie wyprowadzać się z Alim Dar, ale niejednoznaczne dowody telewizyjne sugerują, że mogło się to skończyć. Sędzia trzecia, Marie Erasmus, nie miała innego wyjścia, jak pozostać przy decyzji na boisku.

W jaki sposób Indie skorzystały z wyraźnego odrobiny szczęścia. Jack Leach wie wszystko o ostrzu tych spodni po tym, jak ścigał je w oszałamiającym stylu 18 miesięcy temu w Chennai, a teraz jego nowa pewność siebie lewego spinnera została poddana ciężkiej analizie.

Pant przeszedł pół wieku ze swoją pierwszą szóstką z Leacha i atakował tradycyjnie, aż w wieku 65 lat wyglądał, jakby ściskał lewe ścięgno podkolanowe. Dopiero wtedy od czasu do czasu robił się funky, próbując całkowicie odwrócić ruch Andersona.

Bramkarz Indii trafił 26 piłek szybciej niż poprzedni najszybszy Kevin Petersen na boisku w meczu ze Sri Lanką w 2006 roku, a Anglia zaczęła się źle czuć, szczególnie gdy odpadli 22 razy, w tym cztery przerwy z dziewiątej ligi.

Anderson (na zdjęciu drugi po prawej) uderzył dwa razy, aby opuścić Indie 53-2 podczas lunchu pierwszego dnia

Anderson (na zdjęciu drugi po prawej) uderzył dwa razy, aby opuścić Indie 53-2 podczas lunchu pierwszego dnia

Anderson (z prawej), który został powołany po wyleczeniu kontuzji, wziął swojego otwierającego slashera Chopmana Gilla

Anderson (z prawej), który został powołany po wyleczeniu kontuzji, wziął swojego otwierającego slashera Chopmana Gilla

Nikt nie był bardziej brutalny niż kapitan Anglii. Stokes upierał się przed tym testem, że celowo nie zginał się w pierwszych rundach w Headingley w zeszłym tygodniu, wysyłając tylko cztery oversy w drugiej rundzie, ponieważ chciał przeforsować swój atak.

READ  Jonny Davis z Wisconsin Badgers, prawdopodobnie 9. miejsce w ESPN 100, za wejście do NBA Draft

Teraz rzucił 10 overów, ale nie miał problemu z piłką, która była cechą jego gry w kręgle, ponieważ wczoraj przestrzelił 10 razy w pojedynkę i ostatecznie wybił furtkę Shardula Thakura z ósmej piłki w szczególnie nieuporządkowanej piłce.

Angielskie osobowości kręgle były prawie tak samo posiniaczone pod koniec, jak w Nowej Zelandii przez całą swoją passę, Leach podniósł się prawie osiem, a Potts prawie pięć, chociaż znowu robił wrażenie, zanim złapały go spodnie.

Dzięki Pant a Test, który miał odbyć się w Manchesterze we wrześniu ubiegłego roku, jest w dobrej formie. Badany świerszcz otrzymał kolejną dawkę adrenaliny.

Zack Crowley (z lewej) następnie zbombardował okazję przy drugim poślizgu, nie zdołał uchwycić krawędzi Hanumy Vihari

Zack Crowley (z lewej) następnie zbombardował okazję przy drugim poślizgu, nie zdołał uchwycić krawędzi Hanumy Vihari

Ale Crowley otrzymał odkupienie następnym razem, gdy uderzył w półkę Cheteshwar Pujara

Ale Crowley otrzymał odkupienie następnym razem, gdy uderzył w półkę Cheteshwar Pujara