31 maja, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pałac Buckingham odmawia opublikowania śledztwa w sprawie oskarżeń Meghan o zastraszanie

Pałac Buckingham odmawia opublikowania śledztwa w sprawie oskarżeń Meghan o zastraszanie

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Pałac Buckingham powiedział, że nie opublikuje wyników śledztwa w sprawie zarzutów, że Meghan, księżna Sussex, zastraszała jej personel pałacowy, ale powiedział, że „wyciągnięto wnioski” i zmieniła się polityka kadrowa.

Podczas środowego briefingu na temat rocznych finansów rodziny królewskiej urzędnik pałacowy, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział dziennikarzom, że szczegóły śledztwa dotyczącego zastraszania będą utrzymywane w tajemnicy, aby chronić prywatność tych, którzy zeznawali o swoich doświadczeniach w pracy z Meghan, kiedy ona i Harry mieszkał w Pałacu Kensington.

„Ze względu na poufność rozmów nie przekazaliśmy szczegółowych zaleceń” – powiedział urzędnik. „Zalecenia zostały włączone do zasad i procedur tam, gdzie to właściwe, a zasady i procedury uległy zmianie”.

„Myślę, że cele zostały osiągnięte, ponieważ wyciągnięto wnioski” – dodał urzędnik. Pałac nie wyjaśnił, czym były te lekcje ani jak zmieniła się ich polityka kadrowa.

Pałac Buckingham, aby zbadać, czy Meghan, księżna Sussex, zastraszała swój personel

W marcu 2021 r. Pałac Buckingham wszczął śledztwo w sprawie zarzutów zastraszania po tym, jak artykuł w londyńskim dzienniku Times twierdził, że dwóch pracowników Meghan zostało zwolnionych, a trzeci został podważony.

W tamtym czasie prawnicy Meghan zaprzeczyli doniesieniom, nazywając je „kalkulowaną kampanią oszczerstw” i mówiąc, że Czasy Londynu Został „wykorzystany przez Pałac Buckingham do szerzenia całkowicie fałszywej narracji” o księżnej. Raporty pojawiły się w gazecie na krótko przed spotkaniem Meghan i księcia Harry’ego z Oprah Winfrey.

Pałac, który nigdy nie poparł zarzutów, ale powiedział, że są one wystarczająco poważne, aby je zbadać, powiedział w czwartkowym oświadczeniu, że śledztwo zostało zakończone i że „przesunięto zalecenia dotyczące naszych zasad i procedur”. Pałac powiedział, że nie opublikuje wyników przeglądu, który dotyczył sposobu rozpatrywania skarg przez nieletnich, a nie szczegółów samych zarzutów.

READ  Angelina Jolie wygrywa walkę z Bradem Pittem w wojnie z francuską winnicą

Królewscy obserwatorzy spodziewali się, że przegląd zostanie wymieniony w Raporcie o Sovereign Grant, rocznym sprawozdaniu finansowym dotyczącym wydatków i dochodów monarchii opublikowanym w czwartek.

Według urzędnika pałacowego śledztwo w sprawie zarzutów mobbingu było finansowane prywatnie, a nie z pieniędzy podatników, co oznaczało, że nie musiało być ujmowane w rachunkach publicznych.

The Roczny raport Okazało się, że oficjalne wydatki brytyjskiego monarchy w latach 2021-2022 wyniosły około 124 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 17 procent w stosunku do poprzedniego roku podatkowego.

To przekroczyło 105 milionów dolarów w ramach Suwerennego Grantu – puli publicznych pieniędzy, które brytyjski rząd zapewnił na pokrycie kosztów domu królowej i utrzymanie królewskich rezydencji. Pałac powiedział, że królewskie finanse kosztują w Wielkiej Brytanii 1,57 USD na osobę, a większość jego wydatków została przeznaczona na gruntowne renowacje Pałacu Buckingham. Pałac powiedział, że dodatkowe koszty zostaną pokryte z rezerw, które zostały odłożone w poprzednich latach.

Obliczenia wykazały, że najdroższą podróż królewską w ciągu ostatniego roku była podróż o wartości 274 000 dolarów, którą książę William i jego żona Katarzyna, księżna Cambridge, udali się na Karaiby w marcu – postrzegana jako katastrofa public relations.

William i Kate podróżują po Karaibach, aby świętować jubileusz królowej, rejestrować antykolonialne protesty i żądać odszkodowań

Niektórzy twierdzili, że koszty wydawały się zaporowe, zwłaszcza w obecnej sytuacji gospodarczej, gdy koszty życia w kryzysie zaczęły się opłacać. Inflacja w Wielkiej Brytanii przekroczyła 9% – najwyższy wskaźnik od 40 lat. „100 milionów funtów dla rodziny królewskiej? pierwsza strona.

Michael Stephens, skarbnik królowej, zwany także kustoszem prywatnej sakiewki królowej, powiedział w oświadczeniu, że królewskie finanse również prawdopodobnie zacieśnią się w nadchodzących latach.

„Ponieważ dotacja państwowa prawdopodobnie ustabilizuje się w ciągu najbliższych dwóch lat, presja inflacyjna na koszty operacyjne i nasza zdolność do zwiększenia dodatkowych dochodów prawdopodobnie będą ograniczać w krótkim okresie, będziemy nadal realizować nasze plany i zarządzać tymi efektami poprzez nasze wysiłki i wydajności.”

READ  Wyniki WWE SmackDown, podsumowanie, wyniki: Brock Lesnar powraca po tym, jak Roman Reigns pokonał Riddle'a w meczu o tytuł