21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Otwórz, aby zamknąć, akcje, dane, zarobki i wiadomości

Otwórz, aby zamknąć, akcje, dane, zarobki i wiadomości

Rynki europejskie zamknęły się w środę wyżej, z sezonem wyników spółek w pełnym rozkwicie, a przed nami posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

pan europa Stokesa 600 w górę o 0,7%, po odbiciu się po obu stronach linii płaskiej przez całą sesję handlową. Akcje spółek wydobywczych wzrosły o 2,8%, aby zyskać przewagę, podczas gdy akcje żywności i napojów spadły o 0,6%.

Europejski indeks giełdowy zakończył wtorkową sesję o 1,4% wyżej, osiągając najwyższy poziom od 19 września.

Zyski przedsiębiorstw są głównym motorem zmian cen akcji w Europie. Niemiecki BankA BarclaysA Standardowy czarterowyA Mercedes BenzA Heineken A Reckitt Benckiser Wszystko zostało zgłoszone przed dzwonkiem w środę.

Inwestorzy oczekują również na czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym powszechnie oczekuje się podniesienia stóp procentowych o 75 punktów bazowych; I wskazówek na drodze do zacieśnienia ilościowego, gdy Unia Europejska zmierza w kierunku możliwej recesji.

Akcje amerykańskie Wzrosła we wtorek trzeci dzień z rzędu, ponieważ słabe dane gospodarcze wskazywały, że Rezerwa Federalna nie musi być tak agresywna, ponieważ podnosi stopy procentowe, chociaż Kontrakty terminowe na akcje były niższe Po środowym poranku Alfabet zyski Rozczarowany.

Wiele amerykańskich firm opublikuje w środę raport, w tym Meta, Coca Cola i McDonalds, i ma opublikować dane dotyczące cotygodniowych wniosków o kredyt hipoteczny, zapasów hurtowych i sprzedaży nowych domów.

Rynki Azji i Pacyfiku były wyższy O oczekiwaniach Rezerwy Federalnej i komentarzach Chińskiej Komisji Regulacyjnej ds. Papierów Wartościowych na temat stworzenia „uporządkowanego, przejrzystego, otwartego, dynamicznego i odpornego” rynku.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają, ponieważ inwestorzy oczekują zysków spółek