18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Otto zleca część logistyki do Polski

Otto zleca część logistyki do Polski

Niemiecka firma e-commerce Otto ogłosiła, że ​​zleca część własnej logistyki na zewnątrz. Grupa buduje węzeł spedycyjny w Polsce. Z nowej lokalizacji zamówienia będą odbierane i wysyłane do klientów w Niemczech.

Niemiecka Grupa Auto prognozowała niedawno 9-procentowy spadek przychodów do 2023 r., do łącznej kwoty 10,8 miliarda euro. W tym samym czasie internetowy dom towarowy Otto zwiększył liczbę uczestników rynku o 33 procent, do ponad 6500. Firma ogłosiła także, że otworzy rynek dla dostawców europejskich.

Inwestycja za 150 milionów euro

Aby napędzać rozwój handlu elektronicznego, firma zainwestowała w operacje logistyczne. Niedawno firma zainwestowała ponad 150 milionów euro w budowę automatycznego magazynu o powierzchni 16 300 metrów kwadratowych w Niemczech. Oczekuje się, że zacznie działać latem tego roku. Firma chce realizować zamówienia w dwie godziny i mieć dostawę tego samego dnia w tym magazynie.

„Grupa Otto uruchamia tego lata zautomatyzowany magazyn kosmiczny”.

Logistyką Otto zajmuje się Hermes Fulfillment Group, własne ramię logistyczne Otto Group. Posiada już kilka lokalizacji w Niemczech, a także w Szwajcarii, Włoszech, Czechach i Polsce.

Nowe centrum spedycyjne w Polsce

Grupa Fulfillment Hermes powiększa się o nowe centrum wysyłkowe w Polsce. Po raz pierwszy grupa stworzyła zupełnie nową przestrzeń poza granicami Niemiec. Centrum logistyczne będzie miało powierzchnię 118 000 metrów kwadratowych i rozpocznie działalność jesienią tego roku. Stamtąd aż 1900 pracowników przechowuje i wysyła produkty Otto do niemieckich klientów.

„Polska jest bardzo centralna dla europejskiej firmy takiej jak nasza”.

Według firmy silna europejska sieć lokalizacyjna, skupiająca się na Niemczech, jest podstawą optymalnych warunków handlu internetowego w przyszłości. „Polska jest bardzo centralna dla europejskiej firmy takiej jak my. W końcu jesteśmy w stanie dostarczyć z Iłowej do dużej części Niemiec już następnego dnia po złożeniu zamówienia. Polityka i kierownictwo dobrze nas wsparły w realizacji. Jednocześnie jesteśmy rozwijamy naszą logistykę magazynową w lokalizacjach w Niemczech”, powiedział Michael Otto, Przewodniczący Rady Nadzorczej i były dyrektor generalny Grupy Otto.

READ  Polski eksperyment z liberalną demokracją