3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oto najlepszy czas, aby zobaczyć 5 planet ustawionych w rzadkim programie w tym tygodniu

Oto najlepszy czas, aby zobaczyć 5 planet ustawionych w rzadkim programie w tym tygodniu

Nowy Orlean (WGNO) – Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn ustawiają się w tej samej kolejności w tym miesiącu po raz pierwszy od 18 lat. W tym tygodniu zapewnimy najwyższy czas oglądania Parady Planet.

Nie potrzebujesz teleskopu, żeby zobaczyć rzadkie zgromadzenie planet, gdzie wszystkie będą widoczne gołym okiem. Jednak dostrzeżenie Merkurego może być trudne ze względu na jego przyćmiony wygląd.

W miarę zbliżania się do końca czerwca Merkury będzie coraz jaśniejszy, ponieważ każdej nocy stopniowo unosi się nad horyzontem, zgodnie z niebo i teleskop.

Najlepszym dniem do oglądania będzie piątek, 24 czerwca, kiedy ubywający półksiężyc dołączy do składu planetarnego. Patrząc w kierunku południowo-wschodnim, księżyc pojawi się na swojej pozycji między Wenus a Marsem.

Merkury, Wenus, Mars, Jowisz i Saturn zostaną ustawione w jednej linii do końca czerwca. (WGNO)

Najlepszy czas na patrzenie w niebo to około 45 minut do około godziny przed wschodem słońca do końca czerwca. Należy pamiętać, że czerwiec to jedne z najwcześniejszych wschodów w roku, co oznacza, że ​​idealny czas oglądania przypada tuż przed 5 rano.

Eksperci twierdzą, że ta „parada planet” nie była widziana z Ziemi od 2004 roku i nie powtórzy się aż do 2040 roku.

Wenus, Mars, Jowisz i Saturn będą nadal widoczne przez większość lipcowych poranków, ale w miarę upływu miesiąca grupa planet będzie się rozprzestrzeniać coraz dalej.

READ  Wyrównanie teleskopu Webba Umożliwia pokazanie jednej gwiazdy na obrazie