15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

OpenAI pomaga Apple naprawić Siri, ku wielkiemu zaniepokojeniu Microsoftu

OpenAI pomaga Apple naprawić Siri, ku wielkiemu zaniepokojeniu Microsoftu

Słyszeliśmy wiele plotek o negocjacjach Apple z OpenAI w sprawie wykorzystania technologii GPT w iOS 18. Teraz raport z Informacja Ujawniła, że ​​rozmowy trwają od połowy 2023 roku i że Microsoft jest zaniepokojony umową między obiema firmami, ponieważ jest ona również uzależniona od OpenAI.

Apple i OpenAI negocjują od roku

W raporcie Sama Altmana, dyrektora generalnego OpenAI, Informacja Dowiedziałem się więcej o umowie z Apple, która ma zostać ujawniona światu za niecałe dwa tygodnie podczas WWDC 2024. Apple pracuje nad nowymi funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji dla swoich systemów operacyjnych, a OpenAI odegra dużą rolę w obsługujące niektóre z tych funkcji.

Z raportu wynika, że ​​pracownicy Apple z zespołu uczenia maszynowego spotkali się z Altmanem i innymi członkami OpenAI w połowie 2023 roku, w okolicach zeszłorocznej konferencji WWDC. Chociaż niewiele wiadomo na temat tego, o czym dokładnie rozmawiali, obie firmy osiągnęły później porozumienie, że pracownicy Apple będą mieli dostęp do interfejsów API OpenAI na potrzeby wewnętrznych testów.

„W tych testach inżynierowie Apple połączyli ChatGPT z Siri, tworząc imponujące demonstracje Siri, które obsługują bardziej złożone zapytania niż zwykle, w tym poprzez lepsze zrozumienie kontekstu wypowiedzi użytkowników” – czytamy w raporcie. 9 do 5Mac Znalazłem dowody na użycie tych interfejsów API przez Apple w kodzie iOS 17.4.

Możliwości Apple są nieograniczone, ale źródła zaznajomione z tą sprawą podają, że firma koncentruje się na wykorzystaniu technologii OpenAI, aby Siri odpowiadała na bardziej złożone pytania, a nawet zamieniała ją w chatbota. OpenAI pokazało Apple, jak Siri może stać się bardziej responsywna i naturalna, a nawet oferować tłumaczenie w czasie rzeczywistym przy użyciu swoich interfejsów API.

Apple chce jednak wyjaśnić użytkownikom, kiedy odpowiedź Siri jest generowana przez ChatGPT.

Microsoft jest zaniepokojony tą umową

Z raportu wynika również, że Microsoft miał wątpliwości co do partnerstwa Apple i OpenAI. Dzieje się tak dlatego, że Microsoft ma również umowę z OpenAI, która dostarcza technologie stojące za Microsoft Copilot, podczas gdy Microsoft pozwala OpenAI na korzystanie ze swoich centrów danych do obsługi ChatGPT.

READ  USFL Aby zejść z łańcuchów, zmierz pierwsze spadki za pomocą chipa w kuli i żółtej linii na telewizorze
Microsoft MacBook Air |  Na scenie pojawiają się komputery Copilot+

Altman spotkał się niedawno z dyrektorem generalnym Microsoft Satyą Nadellą, aby omówić te obawy. Na przykład Microsoft ma wątpliwości dotyczące obsługi popytu na serwerach, gdy Apple wprowadza nowe funkcje dla użytkowników iPhone’a i iPada. Firma stojąca za Windowsem poprosiła także o zmniejszenie przyszłych zysków OpenAI w zamian za inwestycję w startup o wartości 13 miliardów dolarów.

Z jednej strony Microsoft może zarobić więcej pieniędzy na partnerstwie Apple-OpenAI. Ale jednocześnie możliwości AI Apple będą bezpośrednio konkurować z możliwościami Microsoftu.

Apple próbował także dojść do porozumienia z Google w sprawie wykorzystania Gemini w iOS 18, jednocześnie negocjując z OpenAI. Pomimo umowy firma pracuje również nad własnym modelem językowym, który będzie działał w trybie offline i będzie obsługiwał prostsze zadania, takie jak streszczenia tekstu.

Apple zaprezentuje pierwszą wersję zapoznawczą nowych funkcji AI w iOS 18 10 czerwca podczas wydarzenia inaugurującego WWDC 2024.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.