19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

OpenAI ogłosił GPT-4, który według niego pokonuje 90% ludzi w teście SAT

OpenAI ogłosił GPT-4, który według niego pokonuje 90% ludzi w teście SAT

Dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, wychodzi z lunchu podczas konferencji Allen & Company Sun Valley Conference 6 lipca 2022 r. W Sun Valley w stanie Idaho.

Kevina Deitcha | Wiadomości Getty Images | Obrazy Getty’ego

OpenAI ogłosiło wydanie Ostatnia wersja swojego podstawowego, dużego prototypu językowego, GPT-4, we wtorek, który, jak mówi, pokazuje „wydajność na poziomie człowieka” w kilku profesjonalnych testach.

ChatGPT-4 jest „większy” niż poprzednie wersje, co oznacza, że ​​jest szkolony na większej ilości danych i ma więcej wag w swoim pliku modelu, co również sprawia, że ​​jego uruchomienie jest droższe.

Obecnie wielu badaczy w tej dziedzinie uważa, że ​​wiele ostatnich postępów w sztucznej inteligencji wynika z uruchamiania coraz większych modeli na tysiącach superkomputerów w seriach szkoleniowych, które mogą kosztować dziesiątki milionów dolarów. GPT-4 jest przykładem podejścia skupionego wokół „skalowania” w celu osiągnięcia lepszych wyników. Nowe kasyna również wykorzystują tę technologię w celu zwiększenia swoich zysków.

OpenAI powiedział, że używa Microsoft Azure do trenowania modelu; Microsoft zainwestował miliardy w startup. OpenAI nie ujawniło szczegółów dotyczących rozmiaru konkretnego modelu ani sprzętu używanego do jego szkolenia, który można wykorzystać do odtworzenia modelu, powołując się na „konkurencyjny krajobraz”.

Duży model językowy GPT OpenAI obsługuje wiele ofert AI, które olśniły ludzi z branży technologicznej w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w tym czat AI Bing i ChatGPT, a najnowsza wersja jest zapowiedzią nowych rozwiązań, które mogą zacząć filtrować do konsumentów produkty takie jak boty rozmowa w nadchodzących tygodniach. Chatbot AI firmy Bing Wykorzystuje GPT-4— poinformował we wtorek Microsoft.

OpenAI twierdzi, że nowy model będzie dawał mniej niepoprawnych odpowiedzi, częściej wykoleje i będzie mówił o tematach tabu, a nawet będzie działał lepiej niż ludzie w kilku standardowych testach.

OpenAI twierdzi, że GPT-4 osiągnął 90. percentyl w symulowanym egzaminie adwokackim, 93. percentyl w teście SAT Reading i 89. percentyl w teście SAT Math.

READ  2022 MacBook Air – wiadomości, funkcje, specyfikacje i nie tylko

OpenAI ostrzega jednak, że nowe oprogramowanie nie jest jeszcze doskonałe i w wielu scenariuszach ma mniejsze możliwości niż ludzie. Nadal ma poważny problem z „halucynacjami” lub zmyślaniem i jest realistycznie niewiarygodny, powiedziała firma. Nadal ma skłonność do upierania się, że ma rację, kiedy się myli.

„GPT-4 wciąż ma wiele znanych ograniczeń, nad którymi pracujemy, takich jak uprzedzenia społeczne, halucynacje i wrogie podpowiedzi” – napisała firma w poście na blogu.

W nieformalnej rozmowie rozróżnienie między GPT-3.5 i GPT-4 może być subtelne.Różnica staje się widoczna, gdy złożoność zadania osiągnie wystarczający poziom – GPT-4 jest bardziej niezawodny, bardziej kreatywny i jest w stanie obsłużyć bardziej precyzyjne instrukcje niż GPT- 3.5, napisał OpenAI w poście na blogu.

Nowy model będzie dostępny dla płatnych subskrybentów ChatGPT, a także będzie dostępny jako część API, która pozwala programistom zintegrować AI z ich aplikacjami. OpenAI obciąży Cię około 3 centami za podpowiedzi zawierające 750 słów i 6 centów za około 750 słów.