22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ole Miss zdobył jeden ze swoich pierwszych tytułów mistrza świata w college'u mężczyzn po zwycięstwie 10-3 nad Oklahomą w meczu otwarcia finałów

Ole Miss zdobył jeden ze swoich pierwszych tytułów mistrza świata w college’u mężczyzn po zwycięstwie 10-3 nad Oklahomą w meczu otwarcia finałów

OMAHA, Neb. Ole Miss, jedna z czterech ostatnich drużyn zaproszonych na mistrzostwa NCAA w baseballu, dzieli tylko jedno zwycięstwo od pozostania ostatnią drużyną.

Missisipi pokonała Oklahoma 10-3 W pierwszym z trzech konkursów na finały college’u mężczyzn, wzmocniony zwycięstwem niespodziewanego ramienia: miotacza pomocy Jacka Dougherty’ego. Uczeń drugiego roku z Collierville w stanie Tennessee został zmuszony do pełnienia funkcji debiutanta, ponieważ w biegu Mississippi do tej serii mistrzostw wykorzystano 1-2 asy zespołu. Right odpowiedział swoim najdłuższym występem w sezonie: pięć rund doskonałego baseballu, zanim opuścił skocznię na szóstym miejscu z przewagą 4:1 i niesprawdzonymi regułami. Jego ulga przyszła przez ucznia Nowej Prawicy, Masona Nicholsa, który trafił pięciu z siedmiu uderzających, z którymi miał do czynienia w dwóch rundach akcji i poddał się tylko w jednej rundzie i zaatakował Dougherty’ego.

Potrójni miotacze Ole Miss — Dougherty i Nichols oraz drugi uczeń Josh Malitz — na początku cieszyli się twardą amortyzacją, ponieważ ich koledzy strzelcy zdobyli dwie rundy na szczycie pierwszej i dodali jeszcze jedną w drugiej i trzeciej rundzie. Ostatni z nich to nowicjusz z pierwszego roku i debiutant Pięciolatkowie Oxford, Mississippi, mistrz folklorystyczny Tim Elko, który uderzył swojego 24. homera w sezonie, najbardziej godną uwagi 4 na tablicy, która była w pierwszej czwórce -wyjazd dla dowolnych mieszanek MCWS od 2009 roku.

Kiedy koledzy z drużyny TJ McCants, Calvin Harris i Justin Bench wysadzili swoich kolegów z drużyny na ósme miejsce — pierwszy zespół, który to zrobił od LSU w 1998 roku — wynik wynosił 8:2 i gra była praktycznie skończona.

Oklahoma przegapiła okazję na coś, co na papierze wydawało się poważnym niedopasowaniem, posyłając na stos asa Jake’a Bennetta z tygodniowym odpoczynkiem, który nie pojawił się od czasu inauguracyjnego meczu Sooners przeciwko Texas A&M 17 czerwca. Teraz Ole Miss będzie miał drugiego debiutanta Huntera Elliotta i jego doskonały post-sezonowy rekord na skoczni w niedzielne popołudnie z szansą na zdobycie tytułu w pięciodniowej przerwie. Jeśli mecz 3 będzie konieczny w poniedziałek, as Rebeliantów, Dylan DeLucia, powinien mieć przynajmniej trochę czasu na akcję po mocnym finiszu w czwartkowe popołudnie, który popchnął Ole Miss do finału.

READ  Aaron Yankees wypada z gry po tym, jak uderzył się w palec u nogi podczas dzikiego połowu

University of Mississippi oddziela się jednym zwycięstwem nie tylko swoim pierwszym tytułem MCWS, ale także drugimi mistrzostwami krajowymi uznanymi przez NCAA w dowolnym sporcie kolegialnym. Żeńska drużyna golfowa zdobyła swój pierwszy tytuł mistrzowski zaledwie rok temu. Szkoła faktycznie posiadała trzy krajowe tytuły w piłce nożnej od 1958 do 1960 roku, ale żaden z tych tytułów nie został uhonorowany przez Associated Press lub sondaże trenerów.