25 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ogłoszono kandydatów do drugiej rundy polskiego konkursu Wieniawskiego

Ogłoszono kandydatów do drugiej rundy polskiego konkursu Wieniawskiego

16. edycja odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-20 października 2022 r. na żywo na kanale The Violin Channel

The XVI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego jest obecnie w toku Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – Oglądaj mecz na żywo na kanale skrzypcowym, Tutaj.

Po zakończeniu pierwszego etapu konkursu ogłoszono kandydatów do drugiego etapu. Są to w kolejności alfabetycznej:

Hana Chang (Japonia / Singapur / USA)

Jane Hyunjin Cho (Korea Południowa)

Starsi Hawich (Holandia)

Natsuki Kunji (Japonia)

Yiyang Hou (Chiny)

Meruert Karmenowa (Kazachstan)

Hina Medha (Japonia)

Elias David Moncato (Niemcy)

Wojciech Niedziółka (Polska)

Karen Su (USA)

Max Don (USA)

Shihan Wang (Chiny)

Qingshu Weng (Chiny)

Daeune ty (Korea Południowa)

Zixin Zhang (Chiny)

Koncert Galowy i Laureatów zaplanowano na 21 października. Otwarty dla każdego skrzypka urodzonego w latach 1991-2005, tegoroczny zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 50 000 euro.

Tegoroczne jury składa się z Augustyn Dumay (lider), Daniel Stabrova (Wiceprzewodniczący), Agnieszka Dusmal, Barnabas Kelemen, René Goring, Kreskors Godov, Bartomij Niziol, Marius Batira, Miguel da Silva, Jian Wang, Christopher Warren-Green.

„Po wysłuchaniu młodych skrzypków, którzy chcą wziąć udział w kolejnym Konkursie Wieniawskiego, trudno nie być pod wrażeniem wyjątkowego poziomu ogólnego, a przede wszystkim wyglądu wielkich osobowości i indywidualności muzycznych” – powiedział. Augustyn Dumay, Przewodniczący Jury. „Turniej Wieniawskiego 2022 będzie ekscytujący i fascynujący.”

Komitet Organizacyjny Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu W połączeniu z Narodowy Instytut Muzyki i TańcaSponsorem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu finansowym Gminy Poznań i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

„Nasza firma promuje rozwój artystów, a także dziedzictwo polskiej muzyki” – skomentowała Katarzyna Meisner, dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. „Wydarzenia takie jak ta dają fantastyczne możliwości pokazania światu tego, co najlepsze w języku i kulturze polskiej. Dlatego z dumą przyczyniamy się do zorganizowania tak wspaniałego wydarzenia, które już na stałe wpisało się w polską historię”.

READ  Tajemniczy nurkowie uratowani w pobliżu polskich elektrowni w środku nocy składają podejrzane wyjaśnienia i znikają