6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oferty pracy i liczba osób odchodzących z pracy osiągnęły rekordowy poziom w marcu

Oferty pracy i liczba osób odchodzących z pracy osiągnęły rekordowy poziom w marcu

Znak „Zatrudnij teraz” wisi na oknie lodziarni w Los Angeles w Kalifornii 28 stycznia 2022 r.

Fryderyk J. Brown | AFP | Obrazy Getty

Departament Pracy poinformował we wtorek, że w marcu możliwości zatrudnienia przekroczyły poziom dostępnych pracowników o 5,6 mln, podczas gdy rekordowa liczba osób odeszła z pracy.

Poziom wolnych miejsc pracy wyniósł 11,55 miliona miesięcznie, co jest również nowym rekordem dla danych z grudnia 2000 r., zgodnie z badaniem możliwości zatrudnienia i obrotu w zatrudnieniu. To o 205 tys. więcej niż w lutym i nadal historycznie napięty rynek pracy.

W tym samym czasie całkowite rzucenie palenia wyniosło 4,54 mln, co stanowi wzrost o 152 tys. w porównaniu z poprzednim miesiącem w związku z kontynuacją tzw. Era pandemii stworzyła szanse dla pracowników, którzy czują się na tyle pewnie, aby porzucić obecną sytuację i znaleźć lepszą pracę gdzie indziej.

Raport uzupełnia obraz inflacji, który ma popchnąć Rezerwę Federalną do serii gwałtownych podwyżek stóp procentowych, począwszy od ruchu o pół punktu procentowego w środę.

Niedobory siły roboczej podczas pandemii spowodowały wzrost płac, a średnie zarobki godzinowe wzrosły o 5,6% w porównaniu z marcem rok temu. Nie nadążało to jednak za inflacją, która w tym samym okresie wyniosła 8,5%.

W marcu podaż nie nadążała za popytem, ​​a poziom nowych pracowników nieznacznie spadł do 6,74 mln pomimo wzrostu wakatów. Całkowita liczba wyprowadzeń wzrosła do 6,32 mln, co stanowi wzrost o prawie 4% od lutego.

Liczba miejsc pracy w kluczowym sektorze biznesowym i hotelarskim spadła o 45 000, czyli o 2,6% miesiąc do miesiąca, podczas gdy zatrudnienie wzrosło o 40 000. Sektor jest kluczowym wskaźnikiem ożywienia gospodarczego, a stopa bezrobocia wynosi 5,9%, wciąż nieco powyżej poziomu sprzed pandemii.

Wtorkowa publikacja ma miejsce w tym samym tygodniu, co kluczowy kwietniowy raport o płacach poza rolnictwem. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones spodziewają się wzrostu liczby miejsc pracy o 400 tys. i spadku stopy bezrobocia do 3,5%, co odpowiada stopie sprzed pandemii, która była najniższa od grudnia 1969 roku.

READ  S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu, gdy Tesla awansowała