20 kwietnia, 2024

Obina jest trzecia w Polsce

Ernest John Obiena przebył wczoraj (niedzielny wieczór w Europie) 5,73 metra i zajął trzecie miejsce podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej, przystanku Wanda Diamond League na Stadionie Śląskim w Sorso.

Obiena, która w lipcu ubiegłego roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Eugene w stanie Oregon i ustanowiła nowy rekord Azji wynoszący 5,94 m, z łatwością pokonał 5,53 m, a następnie 5,63 m i trzeci z 5,73 m. Odliczanie po nieudanej próbie pokonania 5,83 mln.

Urodzony w USA Norweg Sondre Guttormsen zdobył srebrny medal rzutem na odległość 5,73 m w swojej pierwszej próbie, podczas gdy szwedzki mistrz świata i olimpijski Armand Duplantis poprowadził zawody we własnej klasie na dystansie 6 metrów.

Oprócz zdobywania punktów w rankingu Wanda League, Obiena zarobił 3500 dolarów (około 194.428 funtów) za swój ostatni wysiłek.

Srebrny medalista olimpijski z Tokio Chris Nielsen znalazł się wśród zwycięzców skoku o tyczce na Pinoy na zawodach im. Kamili Skolimowskiej, która zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r. w rzucie młotem kobiet, zajmując szóste miejsce w skoku. 5,53 metra.

Partner treningowy Obiany, mistrz olimpijski w skoku o tyczce mężczyzn z Rio z 2016 r., Diego Braz, miał przerwę i nie udało mu się pokonać 5,53 metra.