16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Obejrzyj na żywo wystąpienia prezesa Fed Powella i prezes EBC Lagarde na forum polityki banku centralnego

Obejrzyj na żywo wystąpienia prezesa Fed Powella i prezes EBC Lagarde na forum polityki banku centralnego

[The stream is slated to start at 9:30 a.m. ET. Please refresh the page if you do not see a player above at that time.]

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell dołącza we wtorek do panelu swoich globalnych odpowiedników na Forum Europejskiego Banku Centralnego.

Powell dołączy do prezes EBC Christine Lagarde i prezesa brazylijskiego banku centralnego Roberto Camposa Neto na Forum EBC na temat bankowości centralnej w Sintrze w Portugalii. Forum będzie moderować Sarah Eisen z CNBC. Forum odbywa się z udziałem inwestorów, którzy uważnie obserwują, jak decydenci banku centralnego reagują na dynamikę inflacji na całym świecie.

W Stanach Zjednoczonych Rezerwa Federalna pod przewodnictwem Powella utrzymała przez ostatni rok podstawowe stopy procentowe na niezmienionym poziomie, mimo że stopa inflacji znacznie spadła z najwyższego poziomu w połowie 2022 r. Europejski Bank Centralny, na którego czele stoi Lagarde, obniżył stopy procentowe o ok ćwierć punktu procentowego, wysyłając stopę procentową do 4,25%, natomiast Neto Bank obniżył w maju stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego, obniżając podstawową stopę procentową do 10,5%.

Traderzy w dużej mierze oczekują, że Fed rozpocznie obniżki stóp procentowych we wrześniu, a kolejna obniżka pod koniec roku i kwartalne spadki stóp procentowych co najmniej do września 2025 r. Jednak urzędnicy Fed wskazali w czerwcu, że spodziewają się tylko jednej obniżki w tym roku.

Czytaj więcej:
Twórca wskaźnika recesji „Reguły Sahmiego” twierdzi, że Fed „igra z ogniem”, nie obniżając stóp procentowych
Fed utrzymuje stopy procentowe na stałym poziomie, sygnalizując tylko jedną obniżkę w tym roku
Fed i Europejski Bank Centralny mogą obniżyć stopy procentowe we wrześniu, mówi strateg Morgan Stanley

Subskrybuj kanał YouTube CNBC.