24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

"Obawiam się, że to za mało między nami."  Za 10 lat chcemy zakończyć działalność, ale oszczędzamy tylko 175 000 USD.  Czy potrzebujemy fachowej pomocy?

„Obawiam się, że to za mało między nami.” Za 10 lat chcemy zakończyć działalność, ale oszczędzamy tylko 175 000 USD. Czy potrzebujemy fachowej pomocy?

Kilka rzeczy do rozważenia, jeśli rozważasz zatrudnienie doradcy finansowego.

Getty Images / istockphoto

Pytanie: Mam 54 lata i mam konto IRA z 27 000 $, ale z biegiem lat spada, mimo że wpłacam 100 $ miesięcznie. Mam fundusze alokowane pomiędzy fundusze średniej wartości, dodatkowe fundusze obligacji podstawowych, fundusze inwestycyjne i inteligentne fundusze emerytalne. Ostatnie warunki rynkowe nie wpłynęły zbytnio na moje konto, ale zastanawiam się, czy powinienem rozważyć realokację pieniędzy, ponieważ tracę pieniądze? Naprawdę chcę zwiększyć swoje oszczędności emerytalne, ponieważ planuję przejść na emeryturę za 10 lub 11 lat i chcę zaoszczędzić wystarczająco dużo. Mój mąż ma obecnie 401(k) za pośrednictwem swojego pracodawcy, który oferuje dopasowanie firmy i ma około 150 000 dolarów oszczędności, ale obawiam się, że między nami to nie wystarczy. Myślałem o rozmowie z doradcą finansowym, ale czy to pomoże? (Chcesz też zatrudnić doradcę finansowego? To narzędzie można dopasować do tego, który może spełnić Twoje potrzeby.)

Odpowiadać: Przede wszystkim chwała dla Ciebie za przejęcie kontroli nad swoją emeryturą i nie czekanie, aż minie zaledwie kilka lat. Wiedza o tym, ile potrzebujesz na emeryturę, jest sprawą wieloczynnikową: nie chodzi tylko o to, ile zaoszczędziłeś, ale także o to, ile będziesz wydawać miesięcznie. „Ludzie zazwyczaj potrzebują około 70% do 80% swoich dochodów przed emeryturą, kiedy przechodzą na emeryturę, aby utrzymać styl życia”, mówi certyfikowany planista finansowy Spencer Bates z Bickling Financial Services. Liczba ta może jeszcze spaść, jeśli spłaciłeś kredyty hipoteczne lub planujesz przenieść się do miejsca o niższych kosztach utrzymania i niższych podatkach od nieruchomości. „Po ustaleniu kosztów utrzymania następnym krokiem jest ustalenie, ile otrzymasz z Ubezpieczeń Społecznych i ewentualnych emerytur. W zależności od Twoich aktualnych dochodów Ubezpieczenia Społeczne mogą zastąpić 25% do 60% Twoich dochodów emerytalnych „, mówi Bates.

Masz problem ze swoim doradcą lub chcesz zatrudnić nowego?
Wyślij e-maila na adres [email protected].

Kiedy już wiesz, jaki dochód zastąpi Ubezpieczenie Społeczne, możesz określić, ile dochodu będziesz musiał wycofać ze swoich kont emerytalnych, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość na życie. A kiedy się dowiesz, możesz z grubsza zobaczyć, ile będziesz musiał zaoszczędzić, aby uzyskać roczny dochód. „Dobrym przybliżonym oszacowaniem jest zasada 4% — Twoje inwestycje mogą generować 4% roczny dochód, więc na każde 100 000 USD inwestycji możesz rozsądnie uzyskać 4000 USD rocznego dochodu” – mówi Bates.

Czy powinieneś zatrudnić doradcę finansowego?

Jeśli wydaje się to trudne do samodzielnego wykonania, specjaliści twierdzą, że warto rozważyć skorzystanie z doradcy finansowego – zwłaszcza, że ​​alokacja aktywów może być nieco odbiegająca od celu (chociaż jest to oczywiście coś, co możesz naprawić na swoim własny). Zachary Morris, certyfikowany planista finansowy w Paces Ferry Wealth, zauważa, że ​​niektóre z dokonanych przez Ciebie wyborów inwestycyjnych mogą mieć nakładające się klasy aktywów, co może prowadzić do niezamierzonych konsekwencji. „Twoje fundusze inwestycyjne i inteligentne fundusze emerytalne mogą również mieć ekspozycję na medianę wartości, co może nie być twoim celem. Moją sugestią jest zaangażowanie doradcy finansowego, aby pomógł stworzyć portfel, który zapewnia ekspozycję na wszystkie główne klasy aktywów, które podejmują odpowiednią ilość ryzyka aby pomóc Ci osiągnąć cele emerytalne, mówi Morris.

Szukasz doradcy finansowego?
To narzędzie można dopasować do tego, który może spełnić Twoje potrzeby.

W rzeczywistości inteligentny fundusz emerytalny lub fundusz daty docelowej jest zwykle przeznaczony do wstępnego wypełnienia, a uniwersalne opcje są wycofywane w określonym dniu. „Zazwyczaj daje to ekspozycję na wiele różnych klas aktywów, a wiele innych funduszy, które posiadasz, po prostu dodaje dodatkową ekspozycję do aktywów, które już posiadasz w funduszu daty docelowej”, mówi Leslie.

Możesz skorzystać z rozmowy z doradcą finansowym, który udziela tylko porad, za opłatą. Porada oznacza po prostu, że płacisz im za ich czas, a oni mogą pomóc w stworzeniu kompleksowego planu finansowego. Bates mówi, że korzystanie z usług certyfikowanego eksperta ds. planowania finansowego może pomóc Ci lepiej zrozumieć Twoją obecną sytuację i to, czy jesteś na właściwej drodze do wygodnej emerytury. „Być może będziesz musiał opóźnić przejście na emeryturę, zmniejszyć zapotrzebowanie na dochody lub rozważyć inne strategie. Im szybciej poznasz swoje wybory, tym lepiej” – mówi Bates.

Masz problem ze swoim doradcą lub chcesz zatrudnić nowego? Wyślij e-maila na adres [email protected].

Wskazówki, rekomendacje lub oceny w tym artykule pochodzą z MarketWatch Picks i nie zostały sprawdzone ani zatwierdzone przez naszych partnerów handlowych.

READ  Trump Media & Technology Group tankuje akcje po ogłoszeniu masowej sprzedaży akcji