30 maja, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nvidia uważa, że ​​kable RTX 4090 stopiły się, ponieważ nie były w pełni podłączone

Nvidia uważa, że ​​kable RTX 4090 stopiły się, ponieważ nie były w pełni podłączone

Kilka tygodni po tym, jak Nvidia poinformowała, że ​​bada doniesienia, że ​​kable zasilające karty graficznej RTX 4090 topią się i palą, firma twierdzi, że może wiedzieć, dlaczego: nie były w pełni podłączone.

w Weź udział w forum obsługi klienta W piątek Nvidia powiedziała, że ​​nadal bada doniesienia, ale jej ustalenia „sugerują”, że częstym problemem jest niepewne łącze. Mówi również, że otrzymało około 50 zgłoszeń problemu.

Flagowa karta Nvidii wykorzystuje tak zwane złącze zasilania 12VHPWR, które jest nowym standardem, który nie jest natywnie obsługiwany przez większość zasilaczy już w ich komputerach. Z tego powodu dostarcza adapter – lub „zasilacz”, jak to nazywa piątkowy post – w pudełku. Wstępne doniesienia użytkowników obwiniały adapter, a niektórzy twierdzili, że kabel fuzyjny uszkodził również procesor graficzny o wartości 1599 USD.

Łatwo można odczytać wyniki firmy jako obwinianie użytkowników. Jasne, Nvidia nie wychodzi dobrze i Mówić Jest to błąd użytkownika, ale jest on raczej niejawny w poście. Wydaje się to również bardzo wygodnym wyjaśnieniem, ponieważ ludzie spekulują od prawie miesiąca, że ​​problem jest spowodowany czymś bardziej złożonym, takim jak złe lutowanie lub okablowanie, które jest zbyt małe, aby niezawodnie obsłużyć ogromne ilości wtryskiwanej mocy.

To dużo złącza, które będzie poza gniazdem.
Zdjęcie: GamersNexus

ale, gracze, port szanowany w społeczności twórców komputerów osobistych za rygorystyczne testy, doszedł zasadniczo do tego samego wniosku na początku tego tygodnia. wideo Wysłane w środę przez portw którym zbadano uszkodzone adaptery przesłane przez widzów oraz przeprowadzono szeroko zakrojone testy i zgłoszono problem, wykazano, że złącza mają linie zużycia, co oznacza, że ​​nie zostały całkowicie włożone do gniazda. gracze Mówi nawet, że niektórzy ludzie jakby stracili całkowity kontakt o kilka milimetrów. Jego wideo pokazuje, że luźne połączenie może spowodować nadmierne nagrzewanie się wtyczki, jeśli jest źle podłączona i przechylona pod kątem.

Post Nvidii zawiera zdjęcie tego, jak wygląda złącze, gdy nie jest całkowicie podłączone, i wydaje się łatwiejsze do przeoczenia niż coś, co jest pełne 2 mm i utknęło pod kątem (prawdopodobnie z powodu zbyt mocnego naciągnięcia kabli podczas instalacji). Łatwiej byłoby przegapić RTX 4090 innej firmy niż wersję Nvidii pokazaną na poniższych obrazkach.

Jeśli masz jedną z tych kart w swoim komputerze, prawdopodobnie powinieneś dokładnie sprawdzić, czy twoja karta wygląda tak samo jak dolna karta.

Dwa zdjęcia przedstawiające jedno złącze w większości, ale nie w pełni podłączone, oraz jedno złącze w pełni podłączone.

Nvidia mówi, że przed włączeniem komputera należy upewnić się, że kabel jest w pełni podłączony.
Obraz: Nvidia

Należy jednak zauważyć, że Nvidia może nie być całkowicie Tu bez winy. Inną rzeczą, która wychodzi z zamieszczonego zdjęcia, jest to, że złącze ma przełącznik blokady. Teoretycznie jest to funkcja, która powinna zapobiegać takim sytuacjom, o ile zapewnia dobre sprzężenie zwrotne po podłączeniu. według graczeJednak adaptery nie słyszalnie zatrzaskują się na swoim miejscu, nawet po całkowitym włożeniu.

Niezależnie od tego, testy przeprowadzone przez Nvidię i GamersNexus nie wskazywały na wady produkcyjne jako głównego winowajcę (środowy serwis wideo powiedział, że szczątki pozostawione podczas produkcji mogły być czynnikiem wpływającym). Tak czy inaczej, zrobił to anonimowy rzecznik firmy Powiedzieć gracze Piątek że „wszelkie problemy z przepalonym kablem lub GPU, niezależnie od kabla lub GPU, zostaną rozwiązane” w celu wymiany.

READ  PS5 kexploit: aktualizacja Prosper0gdb (debuggera) + wyrzutnik SELF od Sleirsgoevy, aktualizacja Blockera od 68Logic