8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowy wygląd aplikacji Google TV i Android TV [Gallery]

Nowy wygląd aplikacji Google TV i Android TV [Gallery]

Kiedy Android TV zadebiutował w 2014 roku, wiele aplikacji na platformie miało ten sam język projektowania, ale z czasem prawie zniknął, ponieważ interfejs użytkownika stał się przestarzały. Teraz, na I/O 2023, Google przedstawia nowy zestaw komponentów dla twórców aplikacji, aby przyspieszyć tworzenie aplikacji dla Android TV, co nadaje im nowy wygląd.

Google wprowadza nowy zestaw Wektory projektowe Dla aplikacji zaprojektowanych dla systemu operacyjnego Android TV – głównej platformy dla Android TV i Google TV. Nowe wytyczne dają programistom punkt odniesienia podczas projektowania platformy i obejmują kilka kluczowych elementów:

  • guziki
  • karty
  • Charakterystyczny okólnik
  • Wciągające menu (z treścią wizualną)
  • Listy (z treścią tekstową)
  • Szuflada nawigacji
  • Interfejs z zakładkami

Krótka wersja tego, jak wygląda ta nowa wytyczna, jest taka, że ​​​​jest to w zasadzie ekran główny Google TV. Cały interfejs użytkownika jest pełen okrągłych kart i przycisków, z łatwą do zrozumienia i nawigacji siatką treści. Co naprawdę ma sens, ponieważ Android TV zrobił to samo z wytycznymi dotyczącymi aplikacji w 2014 roku.

Aby przyspieszyć wprowadzanie nowych projektów w życie, Google udostępnia wszystkie niezbędne funkcje aplikacji Compose dla telewizji.

Ten nowy język projektowania nie będzie wymagany dla aplikacji systemu operacyjnego Android TV w przyszłości, ale można się spodziewać, że niektóre aplikacje, zwłaszcza od Google, z czasem przyjmą nowy wygląd.

Więcej z Google I/O 2023:

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Diablo Immortal zarabia ponad milion dolarów dziennie na mikrotransakcjach