22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowy minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii David Lammy popiera UE dla Polski i Ukrainy – First Post

Nowy minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii David Lammy popiera UE dla Polski i Ukrainy – First Post

Lammy powiedział, że odwiedzi „kluczowych partnerów” Wielkiej Brytanii w Europie – Polskę, Niemcy i Szwecję, wszystkich członków NATO – w celu rozmów o współpracy i bezpieczeństwie. Powiedział, że brytyjskie wsparcie militarne, gospodarcze, polityczne i dyplomatyczne dla Ukrainy będzie niezachwiane, podczas gdy Ukraina pragnie „ponownego dostosowania się” do Europy w zakresie ochrony klimatu, energii i migracji.

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii David Lammy. Zdjęcie pliku

David Lammy, nowy minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, przemawiał w niedzielę w ramach swojej pierwszej podróży międzynarodowej, aby zacieśnić stosunki Wielkiej Brytanii z Unią Europejską i zaapelować o wsparcie Ukrainy w jej wojnie z Rosją.

Lammy powiedział, że odwiedzi „kluczowych partnerów” Wielkiej Brytanii w Europie – Polskę, Niemcy i Szwecję, wszystkich członków NATO – w celu rozmów o współpracy i bezpieczeństwie.

Powiedział, że brytyjskie wsparcie militarne, gospodarcze, polityczne i dyplomatyczne dla Ukrainy będzie niezachwiane, podczas gdy Ukraina domaga się „ponownego dostosowania się” do Europy w zakresie ochrony klimatu, energii i migracji.

Lammy został mianowany w piątek po miażdżącym zwycięstwie Partii Pracy w wyborach. Premier Keir Starmer leci we wtorek do Waszyngtonu na spotkanie NATO.

Minister spraw zagranicznych Polski Radek Sikorski gościł Lammy’ego w swojej rezydencji w Sobylinie, 300 kilometrów (190 mil) na północny zachód od Warszawy.

Znajdź nas na YouTube

Rejestr

READ  Polska Sane Briesz, 34-2 | Wiadomości, sport, praca