16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ci, którzy dojeżdżają do pracy, nie będą już panikować, jeśli w nocy zapomną o naładowaniu telefonów komórkowych - pod prysznicem mogą zaczerpnąć więcej niż jeden dzień energii

Nowa technologia sprawi, że pełne naładowanie telefonów komórkowych zajmie tylko dziewięć minut

Mobile Up: Nowa technologia sprawi, że pełne naładowanie telefonów komórkowych zajmie tylko dziewięć minut bez uszkadzania baterii

  • Nowa technologia umożliwia szybkie ładowanie telefonów bez uszkadzania baterii
  • Nowa technologia została zaprezentowana na Mobile World Congress w Barcelonie w zeszłym tygodniu
  • Chiński producent telefonów Oppo szacuje, że technologia może pojawić się na urządzeniach do lata


Martwienie się baterią o telefony komórkowe odejdzie w przeszłość — dzięki nowym telefonom, które mogą naładować baterię w ciągu dziewięciu minut.

Ci, którzy dojeżdżają do pracy, nie będą już wpadać w panikę, jeśli w nocy zapomną o naładowaniu telefonów komórkowych – pod prysznicem mogą zaczerpnąć więcej niż jeden dzień energii. Tymczasem każdy, kto planuje noc w mieście, może dać mu szybki wybuch, który potrwa nawet kilka godzin.

Eksperci twierdzą, że pozwoli to telefonom mniejszym lub cieńszym, gdy urządzenia powiększą się, aby pomieścić gigantyczne baterie, aby zapewnić zasilanie przez cały dzień.

Nowa technologia, która pozwala telefonom szybko pobierać energię bez uszkadzania baterii, została zademonstrowana na Mobile World Congress w Barcelonie w zeszłym tygodniu — i pojawi się w urządzeniach latem.

Pochodzi od chińskiego producenta telefonów Oppo, który jest czwartym co do wielkości na świecie i szybko rozwija się tutaj wraz ze swoimi submarkami OnePlus, Realme i Vivo.

Eksperci twierdzą, że Apple i Samsung już pracują nad powtórzeniem tego wyczynu — szybkie ładowanie i długi czas pracy baterii to główna zaleta telefonów komórkowych.

Stuart Miles, założyciel strony technologicznej Pocket-Lint.co.uk, powiedział: „Żywotność baterii jest naprawdę ważna dla wielu użytkowników, ale poprawa wydajności jest wolniejsza niż większość z nas by sobie tego życzyła.

Więc firmy mówią, że jeśli nie możesz sprawić, by trwało to dłużej, zróbmy to szybciej.

„Nowa technologia Oppo zajmuje tylko dziewięć minut – mniej niż potrzeba kąpieli i mycia zębów rano – aby w pełni się naładować”.

Dodał: „Pozwoliłoby to na mniejsze, mniejsze urządzenia, a także lżejszą wagę. Ultraszybkie ładowanie, takie jak to, oznacza mniejsze baterie – w końcu, jeśli możesz je napełnić w ciągu kilku minut, nie potrzebujesz gigantycznej baterii Oczywiście wiele osób chce mieć duży ekran, więc telefony muszą być duże, aby to pomieścić – ale nie muszą być bardzo grube i ciężkie.

„IPhone stał się przez lata coraz cięższy i cięższy, ponieważ bateria stała się większa i gęstsza”.

Oppo zademonstrowało swoją technologię ładowania SuperVooc wykorzystującą 240 watów mocy, z klipem wideo pokazującym akumulator o pojemności 4500 mAh (amperogodzina), który zmienia się z jednego procenta do 100 procent w ciągu dziewięciu minut. Wersja 150W robi to w 15 minut.

Większość telefonów, w tym iPhone'y i urządzenia Samsung, może obsłużyć tylko około 10 do 30 watów

Większość telefonów, w tym iPhone’y i urządzenia Samsung, może obsłużyć tylko około 10 do 30 watów

Większość telefonów, w tym iPhone i Samsung, może obsłużyć tylko około 10 do 30 watów, ponieważ zbyt duża ilość energii w bateriach je uszkadza. Wiele firm zostało powstrzymanych przez przegrzewanie się baterii, które jest niebezpieczne oprócz uszkodzenia urządzeń.

READ  Test YouTube grozi zablokowaniem widzów, jeśli nadal będą korzystać z programów blokujących reklamy

Samsung musiał wycofać miliony telefonów w 2016 roku po tym, jak baterie się przegrzały, uszkadzając urządzenie – niektóre nawet zapaliły się po przegrzaniu. Koreański gigant wycofał 2,5 miliona urządzeń kosztem miliardów funtów.

Nowa technologia Oppo jest rozwijana od 2014 roku.

Neil Munger, Product Manager w Oppo UK, powiedział: „Pracujemy nad technologią Vooc od 2014 roku. W tamtym czasie była ona stosunkowo szybka i nadal ewoluowała.

Nie chodzi tylko o szybkość – to także zrobienie tego w sposób bezpieczny dla naszych klientów. Na przykład, jeśli po prostu spróbujesz włożyć więcej energii do baterii bez odpowiednich gwarancji, może to na dłuższą metę uszkodzić baterię, powodując jej szybszą degradację z biegiem czasu. Testujemy i testujemy, aby tego uniknąć.

Dodał: „Te nowe wersje SuperVooc mają w telefonie zainstalowanych 13 czujników temperatury, które monitorują stan ładowania w czasie rzeczywistym. Zmniejsza ryzyko przegrzania i zapobiega innym nieprawidłowościom.

Jeśli ktoś trzyma telefon przez dwa lub trzy lata, musi wiedzieć, że bateria wystarczy. Dobry akumulator zachowuje 80 procent swojej pojemności po 800 ładowaniach. Robimy to po 1600 roku.