11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nintendo Switch to taki, o którym większość ludzi zapomina

Nintendo Switch to taki, o którym większość ludzi zapomina

Użytkownik Nintendo Switch łączy Joy-Con z modelem OLED.

obrazek: Nintendo

The Wyróżnienia funkcja PlayStation 5 Umożliwiło to użytkownikom rozdawanie nagród innym graczom w grach wieloosobowych, aby pomóc w rozbudzeniu życzliwości i koleżeństwa w społeczności graczy. Ale Sony oficjalnie wycofało się z PS5 W tym tygodniu z jednego powodu: nikt go nie używał. Wygląda na to, że większość ludzi (cześć) nawet nie wie, że istnieje.

To pobudziło ćwiczenie myślowe: jakie inne konsole do gier wciąż mają bezużyteczne funkcje? Weźmy na przykład przełącznik dwustabilny. Jasne, przenośna hybryda Nintendo ma wiele do zrobienia Małe sztuczki są po cichu przydatneJak na przykład globalna funkcja powiększenia. Ale zawiera również kilka rzeczy, które prawdopodobnie można usunąć bez zwracania uwagi – a nawet zauważenia.


Funkcja „wyszukaj kontrolery”

Spośród mnóstwa opcji w menu „Kontrolery” Switcha, funkcja „Znajdź kontrolery” zbiera najwięcej kurzu daleko i daleko. Otwórz go, a zobaczysz listę z listą Joy-Conów powiązanych z twoją konsolą. Naciśnij i przytrzymaj przycisk „A” nad Joy-Conem, na który patrzysz, a usłyszysz grzechoczący dźwięk. cicho. Na przykład częstotliwość słyszenia zwierząt. Ma on na celu pomóc Ci zlokalizować każdy oddzielny Joy-Con, który może być niewłaściwie umieszczony, ale nie jest wystarczająco wydajny, aby wykonać swoją jedyną pracę – nie przejmuj się, że faktycznie potrzebujesz co najmniej jednego Joy-Con pod ręką, aby użyć go w pierwszym miejsce.

Niestety nie ma funkcji konsoli, która obsługuje Plaga Joy-Con Drift.

Aplikacja wiadomości

Obraz artykułu zatytułowanego The Nintendo Switch zawiera funkcje, o których większość ludzi zapomina

zrzut ekranu: Nintendo / Kotaku

Most of the seven permanent icons on the Switch’s home screen are genuinely useful shortcuts to submenus. One, however, is used only by the people who accidentally click on it: the “News” app. Open it up and you’ll see a reverse chronological feed of digitized press releases from the annals of Nintendo’s marketing machine. (You can also see the three most recent “stories” on the left bar of the screen when you boot up the console.) But if you’re looking for gaming news, you’re not going to read it on a gaming console—which you’ve presumably booted up to, y’know, play games. You’re especially not going to read it on that console if the text is so very tiny. You’re far more likely to get your news from Ulubiona strona z grami.

chat głosowy

Pomimo tego, co mogłeś słyszeć, tak, Switch ma czat głosowy! Poniekąd. To skomplikowany bałagan. Na PlayStation i Xboksie, jeśli chcesz rozpocząć rozmowę głosową,… podłącz zestaw słuchawkowy i rozpocznij rozmowę głosową. Jednak na Switchu powinieneś: Przechodzenie przez wieloetapowy proces i uruchom towarzyszącą aplikację na smartfona. Nintendo może anulować czat głosowy, a nikt się tym nie przejmuje. Naprawdę, jeśli używasz aplikacji na smartfonie, aby rozmawiać z członkami swojej drużyny, to Discord jest to tam.

obsługa klawiatury

Wszyscy nienawidzą wciskania hasła (dwukrotnie!), aby kupić coś w sklepie Nintendo eShop, i to za pomocą malutkiej klawiatury dotykowej konsoli. To obejście nie działa w trybie ręcznym, ale możesz podłączyć klawiaturę USB do stacji dokującej i użyć jej do pisania. Ale także: czas potrzebny na wyciągnięcie i podłączenie klawiatury do stacji dokującej Switch prawdopodobnie potrwa dłużej niż jakiekolwiek zadanie, które początkowo próbowałeś obejść. (Jeśli musisz szybciej wejść do eShopu, po prostu deWłącz wymagania dotyczące hasła.) Nintendo prawdopodobnie straci obsługę klawiatury bez większych fanfar.

Blokada ekranu (lub, cóż, to opcja)

Obraz artykułu zatytułowanego The Nintendo Switch zawiera funkcje, o których większość ludzi zapomina

zrzut ekranu: Nintendo / Kotaku

Tak, funkcja blokady ekranu Switcha jest rzeczywiście całkiem przydatna, ośmielę się powiedzieć, że jest koniecznością. Włącz go, a da konsoli rodzaj zagłady między stanami czuwania i uśpienia. Następnie będziesz musiał nacisnąć ten sam przycisk trzy razy, aby użyć kontrolera, co może zapobiec jego przypadkowemu uruchomieniu, gdy, powiedzmy, spacerujesz w torbie. Szczerze mówiąc, nie powinno to być opcją: powinno to być normą. Porzuć opcję, mówię, i ustaw blokadę ekranu jako standard.

tryb ciemny

Żartuję! Żartuję. Ale hej, czy nie byłoby miło, gdyby Switch miał więcej motywów kolorystycznych na swoim tle? Powitanie? Witam, gdzie idziesz?

READ  Rumble Fish 2 wystartuje tej zimy na PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One, Switch i PC