8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nikola Jokic dostaje techniczne uwagi po nawiązaniu kontaktu z właścicielem Suns, Mattem Ishpią w grze 4: czy może zostać zawieszony?

Środkowy Denver Nuggets i dwukrotny najbardziej wartościowy gracz NBA, Nikola Jokic, został ukarany faulem technicznym za nawiązanie kontaktu z właścicielem Phoenix Suns, Mattem Ichpią, podczas drugiej kwarty czwartego meczu półfinałów Konferencji Zachodniej w niedzielę. Oto, co musisz wiedzieć:

  • Napastnik Suns, Josh Okoji, przebiegł przez tłum, oddając strzał, który trafił w rękę Ishpei. Chwycił piłkę, podczas gdy fani pomogli Okogie wstać.
  • Następnie Joki próbował odebrać piłkę Ishbii, który nie chciał jej oddać. Centrum Nuggets zadzwoniło do niego po tym, jak piłka wyszła na wolność.
  • Wentylator został usunięty z jego siedzenia za nawiązanie kontaktu z Jokiciem. Ichpia pozostał na swoim miejscu po incydencie. The Suns wydali oświadczenie, w którym napisali: „Jeden z uczestników został przeniesiony do deeskalacji sytuacji”.
  • Suns pokonali Nuggets w meczu 4, 129-124. W serii jest remis 2-2.

sportowiecNatychmiastowa analiza:

zamieszanie w sądzie

Ishbia siedział na swoim zwykłym miejscu właściciela. Rozgrywający Hall of Fame i „Bad Boy” Detroit Pistons, Isiah Thomas, który był wokół właściciela Suns przez całe play-offy, siedzi po jego prawej stronie. Jokić chciał piłki, aby Denver mógł szybko wejść, ale Okogie wciąż próbował wyplątać się z tłumu.

Kiedy Jokic otrzymał piłkę, Ichveia wydawał się próbować ją trzymać. Piłka odbiła się od tłumu. Jokićowi się to nie podobało. Spojrzał na Ishbię i pchnął go lewym łokciem.

Eshpia, były koszykarz ze stanu Michigan, sprzedał go i spadł z siedzenia. Tłum buczał. Sędziowie zmienili kolejność i ukarali Jokicia niesportowym faulem technicznym. – Hallera

Czy Jokic zostanie zawieszony, czy powinien zostać zatrzymany?

Będąc w takiej sytuacji wcześniej, jest najgorzej. Twoja drużyna ma zamiar rozegrać najważniejszy mecz sezonu, a Ty nie wiesz, czy Twoja supergwiazda będzie dostępna. Zdarzyło się to nam w Memphis, kiedy Zach Randolph został zawieszony w Game 7 przeciwko Oklahoma City w 2014 roku, a teraz Nuggets będą w podobnej sytuacji przed wtorkowym wielkim Game 5.

READ  Keri Irving została zawieszona przez Brooklyn Nets za „niewyparcie się antysemityzmu” po kontrowersji na Twitterze

Jest prawdopodobne, że liga zajmie trochę czasu, aby to ocenić, ale terminarz wymaga podjęcia decyzji w ciągu 48 godzin, realistycznie bardzo wcześnie. Z pewnością przesłuchają Jokicia, Okogie i innych przed podjęciem decyzji, ale w pewnym momencie biuro Joe Dumarsa musi wykonać telefon. (I oczywiście komisarz Adam Silver również tutaj będzie trzymał palec na wadze.)

Oczywiście fani Suns w pewnym wieku też to znają. Byli zaangażowani w prawdopodobnie najbardziej wpływowe zawieszenie drugiej rundy Game 5 w historii NBA w 2007 roku, kiedy Amari Stoudemire i Boris Diaw zostali zawieszeni na kluczowy mecz, który ostatecznie przegrali z San Antonio.

Głębiej

Czy Nikola Jokic zostanie zawieszony po konfrontacji z właścicielem Suns, Mattem Ishbalą?

Więc co się stanie? Pierwszą rzeczą, od której należy zacząć, jest zrozumienie, że NBA przyjęła bardzo surowe stanowisko w sprawie interakcji graczy z kibicami przeciwników, co sięga czasów „Malice at the Palace” z 2004 r. . dopóki się nie powtórzy. Dlatego nawet stosunkowo łagodne nieprawidłowości – Delikatne wprowadzenie bocznej piłki w tłum, powiedzmy – natychmiastowy błąd techniczny został przyjęty z zadowoleniem. To, co zrobił Jokic, wkracza trochę w szarą strefę, obszar, którego odcień prawdopodobnie zależy od tego, której z dwóch drużyn kibicujesz.

Zasadą jest, że gracze nie mogą wchodzić do tłumu, ale Jokic wciąż był na twardym drewnie, kiedy doszło do incydentu z Ishbija. Ponadto nie był tam, aby zacząć grać dla publiczności, ale zamiast tego odzyskać piłkę i spróbować zainicjować przejście w drugą stronę.

Innym ważnym elementem jest to, że urzędnicy w sądzie przejrzeli sztukę i wydali w tej sprawie wyrok. Możliwość zawieszenia wzrasta, gdy sędziowie przegapią wyprzedzanie podczas meczu. W tym artykule dyrektor Tony Brothers w swoim komentarzu do reportera gazety podniósł wzrok i uznał go za niegodnego zwolnienia.

READ  Albert Pujols zdobywa 698 punktów w swojej karierze

„Uważałem, że faul techniczny był odpowiednią karą za to, co się tam wydarzyło” – powiedział Brothers. „(Jokic) nie tylko przejechał i uderzył w wentylator. Było trochę walki wręcz, więc uznałem faul techniczny za odpowiednią karę. „

Opierając się na całym tym precedensie i na fakcie, że Jokic nie znajduje się dokładnie w obszarze Draymond Green/Marcus Morris w odniesieniu do poprzednich wizyt w biurze menedżera, myślę, że bardziej prawdopodobne jest, że on NIE wiszące. Ale nie mogę też wykluczyć takiej możliwości, zwłaszcza po nieco zaskakującym zawieszeniu Greena w Game 5 w pierwszej rundzie.

Zamierzam to utrudnić jako szansę 1 na 3, że tak się stanie. Myślę też, że byłoby źle, gdyby tak się stało, całkowicie przesadzona kara za to, co na koniec dnia było nieszkodliwą częścią sceny. – Hollingera

Co oni mówią

Jokic odniósł się do meczu po incydencie.

„On (sędzia) powiedział mi, że zdradzam kibica, ale ten pierwszy położył na mnie ręce” – powiedział Jokic. „Myślałem, że liga ma nas chronić. Ale może się mylę.”

„Mamy punkt”, powiedział Devin Booker. „Wykonywał tam swoją pracę”.

„Nawet nie wiedziałem, co się dzieje” – powiedział trener Suns Monty Williams. „To nigdy nie jest moim celem. Po prostu widziałem tam tłum. Martwiłem się o następną grę i upewnienie się, że chłopaki nie przekroczą linii. Widziałem, że Jokić ma technikę i to było wszystko.”

(Zdjęcie: Christian Petersen/Getty Images)