Nowe badanie ujawnia, że czarne dziury mają odrębne właściwości cząstek kwantowych, co sugeruje, że zagadkowe obiekty kosmiczne mogą być jednocześnie małe i duże, ciężkie i lekkie lub martwe i żywe, tak jak legendarny kot Schrödingera.
Nowe badanie, oparte na modelowaniu komputerowym, ma na celu znalezienie nieuchwytnego związku między zadziwiającą fizyką, która zniekształca czas dla supermasywnych obiektów, takich jak czarne dziury oraz zasady, które kierują zachowaniem najmniejszych cząstek subatomowych.
Zespół badawczy opracował model matematyczny trybu symulacji cząstki kwantowe Na zewnątrz gigantyczna symulowana czarna dziura. Symulacje ujawniły, że czarna dziura wykazywała oznaki superpozycji kwantowej, zdolność do istnienia w wielu stanach jednocześnie – w tym przypadku bycia jednocześnie masywną i wcale niemasywną.
Związane z: Czy żyjemy w świecie kwantowym?
„Chcieliśmy zobaczyć, czy [black holes] Główny autor badania, Joshua Fu, doktorant w dziedzinie fizyki teoretycznej na University of Queensland, powiedział w oświadczeniu oświadczenie (Otwiera się w nowej karcie). „Do tej pory nie zbadaliśmy dogłębnie, czy czarne dziury wykazują niektóre z dziwnych i cudownych zachowań fizyki kwantowej”.
Najbardziej znanym przykładem superpozycji kwantowej jest legendarny kot Schrödingera, eksperyment myślowy zaprojektowany przez fizyka Erwina Schrödingera z początku XX wieku w celu udowodnienia niektórych kluczowych zagadnień fizyki kwantowej. Zgodnie z teoriami kwantowymi cząstki subatomowe istnieją jednocześnie w wielu stanach, dopóki nie wejdą w interakcję ze światem zewnętrznym. Ta interakcja, która może być prostą czynnością, którą można zmierzyć lub zaobserwować, wprowadza cząstkę w jeden z możliwych stanów.
Schrödinger, zdobywca Nagrody Nobla z fizyki w 1933 r., zamierzał zademonstrować absurdalność teorii kwantowej, która sugerowała, że kot zamknięty w pudełku może być zarówno martwy, jak i żywy w oparciu o przypadkowe zachowanie atomów. , dopóki obserwator nie przerwie nakładki.
Jak się jednak okazuje, o ile kot w pudełku może być martwy niezależnie od działań obserwatora, o tyle cząstka kwantowa może faktycznie istnieć w stanie dualnym. Nowe badanie sugeruje, że czarne dziury działają równie dobrze.
Amerykański i izraelski fizyk teoretyczny Jacob Bekenstein jako pierwszy postawił hipotezę, że czarne dziury mogą mieć właściwości kwantowe. Ponieważ czarna dziura jest zdefiniowana przez jej masę, superpozycja kwantowa musi oznaczać, że ta pojedyncza bramka grawitacyjna może mieć wiele mas, które mieszczą się w określonych proporcjach.
„Nasze modelowanie wykazało, że te nałożone na siebie masy były w rzeczywistości w określonych zakresach lub stosunkach – zgodnie z przewidywaniami Beckensteina” – powiedziała współautorka badań Magdalena Zych, fizyk z University of Queensland i współautorka badań. w oświadczeniu. „Nie zakładaliśmy, że taki wzorzec wystąpi, więc fakt, że znaleźliśmy ten dowód, był bardzo zaskakujący”.
Nie chodzi o to, że jesteśmy bliżej zrozumienia, co dzieje się w czarnych dziurach. Ale cokolwiek to jest, prawdopodobnie jest o wiele bardziej niesamowite, niż moglibyśmy sobie kiedykolwiek wyobrazić.
The Nowe badanie (Otwiera się w nowej karcie) Została opublikowana online w Physical Review Letters w piątek (28 października).
Śledź Teresę Poltarovą na Twitterze Umieść tweeta (Otwiera się w nowej karcie). Podążaj za nami na Twitterze Umieść tweeta (Otwiera się w nowej karcie) i dalej Facebook (Otwiera się w nowej karcie).
„Kawioholik. Fanatyk alkoholu na całe życie. Typowy ekspert podróży. Skłonny do napadów apatii. Internetowy pionier”.
More Stories
Boeing może nie być w stanie obsługiwać pojazdu Starliner przed zniszczeniem stacji kosmicznej
Jak czarne dziury stały się tak duże i szybkie? Odpowiedź kryje się w ciemności
Studentka Uniwersytetu Północnej Karoliny zostanie najmłodszą kobietą, która przekroczy granice kosmosu na pokładzie Blue Origin