23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Niebezpieczna” kultura firmy gier Wyrmwood została opisana w nowym raporcie

„Niebezpieczna” kultura firmy gier Wyrmwood została opisana w nowym raporcie

Wyrmwood Gaming, producent luksusowych stołów do gier, został oskarżony o stworzenie „niebezpiecznego” środowiska dla swoich pracowników Nowy raport ze strony technologicznej Gizmodo. Reporterka Linda Codeja rozmawiała z około 50 obecnymi i byłymi pracownikami, aby ujawnić to, co określają jako kulturę molestowania seksualnego, niewłaściwego zachowania w miejscu pracy i seksizmu — kierowaną przez współzałożyciela i dyrektora generalnego Douga Costellę, który był na czele wielu zarzutów .

Firma Wyrmwood z siedzibą w Taunton w stanie Massachusetts jest znana z wysokiej klasy akcesoriów i mebli do gier, takich jak modułowe stoły do ​​gier. Współzałożyciele Doug i Ian Costella założyli firmę w 2012 roku i z powodzeniem sfinansowali drewniane pudełka do gry w kości. Od tego czasu Wyrmwood ma bogatą historię finansowania społecznościowego; przez lata, Dofinansowała 23 projekty Na Kickstarterze tzw Podniesiony najnowszy Prawie 2 miliony dolarów za jej „doskonały” standardowy harmonogram. Gizmodo powiedział, że firma podwoiła swoją wielkość podczas pandemii COVID-19.

Wyrmwood znalazł się pod ostrzałem personelu na początku tego roku, kiedy w mediach społecznościowych pojawiły się zarzuty napaści seksualnej. Kiedy Gizmodo zaczął badać te zarzuty, publikacja znalazła obszerną historię zarzutów niewłaściwego postępowania. Gizmodo opisał incydent z 2019 roku, podczas którego lider medialny Wyrmwood, Bobby Downey, rzekomo masturbował się przed pracownicą. Pracownicy twierdzili również, że Downey świadomie usunął kobiety z firmowego reality show na YouTube, Wyrm Lyfe.

„Według źródeł, wymówki Downeya, by nie uwzględniać większej liczby kobiet, obejmują stwierdzenia typu„ kobiety nie są tak zabawne jak mężczyźni ”i„ kobiety w Wyrmwood są zbyt niezręczne i agresywne, aby być przed kamerą ”- napisał Gizmodo.

W raporcie stwierdzono również, że kobiety rzadko były awansowane i opisano niebezpieczne środowisko pracy, w którym pracownik „prawie poparzył sobie palce na rzekomo wadliwej maszynie”. Firma była wielokrotnie karana grzywną przez amerykańską administrację bezpieczeństwa i higieny pracy; Cztery naruszenia Poinformowano o tym na stronie internetowej OSHA.

Wyrmwood nie odpowiedział na prośbę Polygon o komentarz. Możesz przeczytać plik Kompleksowy raport w Gizmodo.

Czytaj więcej

READ  Katalog PlayStation Plus na październik 2022 zawiera łącznie 23 gry